Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 > >>

Práce s vlákny

Dobrý den,začal jsem se učit pracovat s více vlákny. Umím spustit proceduru v novém vlákně pomoci: ale narazil jsem na problém pokud například chci aktualizovat label na formulái abych uživatele o něčem informoval. Dozvěděl jsem se že toto lze uděla pouze z hlavního vlákna. V příspěvku o kre...

VB.NET, Threading

4 odpovědí
 
06.05.2008 17:51

anonym

Replace textovych retazcov

Ahoj po dlhej dobe mam zase otazocku na odbornikov. Nasiel som tu v Seriali od Tomasa temu praca s retazcami a zaujala ma v nej funkcia Replace. Viem si predstavit jednoduchu aplikaciu na prepisovanie textu ktora by nacitala obsah suboru a zmenila by mi vybrane znaky popripade retazce. Le...

VB.NET, Algoritmy

5 odpovědí
 
01.05.2008 16:28

Tomáš Herceg

Alt+Tab a aplikace na pozadi

Zdravim, potreboval bych poradit, jak docilit toho, aby aplikace nereagovala - kdyz je minimalizovana v hlavnim panelu - na kl. zkratku Alt+Tab, nebo jeste lip aby ji windows nedetekoval jako spustenou aplikaci s oknem a nezobrazoval ji v nabidce Alt+Tab

VB.NET, WinForms

9 odpovědí
 
01.05.2008 11:43

Vratislav Renner

Vytváranie reportov VB2005

Dobrý deň. Začínam s Visual Basicom. Konkrétne VB2005 a chcem sa opýtať ako sa vytvárajú reporty. Vo VB6 som našiel pridaním &quot;add data report&quot;. Ďakujem

VB.NET

4 odpovědí
 
30.04.2008 21:59

Tomáš Herceg

Ocenění za účast na akci Serveronauti

Nedávno proběhla v Praze akce Serveronauti. Každý kdo na ní byl a přihlásí se mi tu s registrovaným účtem z VbNet.cz, tak dostane odznáček za účast :-). Přidejte prosím jméno a příjmení, ať to můžeme případně ověřit.

Offtopic

1 odpovědí
 
30.04.2008 21:08

Jakub Čermák

Nefungující DragDrop

Zdravím, dnes jsem narazil na problém, který nejsem sto vyřešit: mám Form a na něm ListBox, Form je AllowDrop pozitivní, ListBox stejně tak. Chytám událost ListBox.DragDrop. Událost se ale nevyvolá. Jenže problém je asi jinde, když jsem zkoušel přetáhnout soubor na ten ListBox, zobrazil se mi...

C#, VB.NET, WinForms

8 odpovědí
 
30.04.2008 16:23

Honza Dufek

obsah súboru do premenných

nedarí sa my prísť na to ako by som mohol uložiť obsah načítaného súboru do jednotlivých premenných po riadkoch súboru napríklad *.txt, alebo do poľa premenných

VB.NET, I/O operace

4 odpovědí
 
30.04.2008 15:54

Ondřej Linhart

Zjisteni poctu radku v souboru

Zdravim, chtel bych se zeptat, jestli se da zjistit pocet radku v textovem souboru, bez toho abych musel projit cely soubor a radky pocitat?

Algoritmy, I/O operace

6 odpovědí
 
30.04.2008 11:16

Ondřej Linhart

kreslení úseček (počátek, délka, úhel)

Zdravim, jak na kreslení úseček ve VB pod zadaným úhlem?

VB.NET, Grafika

5 odpovědí
 
29.04.2008 19:20

anonym

Zobrazení Datagrid ve správnou chvíli

Dobrý den. Prošel jsem i související témata, ale asi jsem se v tom nějak ztratil, tak zkouším nové téma. Mám formulář, na něm zobrazuji vždy jeden záznam z jedné databáze (pomocí BindingNavigatorem tou databází procházím). pak mám pod tím DataGridView, kde potřebuji, aby se mi zobrazovala j...

VB.NET, WinForms

1 odpovědí
 
29.04.2008 18:49

Petr Vavřinec

update

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo neporadil s takovým menším problémem. Mam vytvořeny prvek GridView a v něm se mi zobrazují data z databáze. Pro vkládání nových dat do databáze jsem si vytvořil FormView. Problém je takový že když vytvořím ve FormView nový záznam a vložím ho do da...

ASP.NET WebForms, Databáze

4 odpovědí
 
29.04.2008 15:41

anonym

ListView - podrobnosti k položce

Zdravím, rád bych věděl, jak mohu u položek v ListView zorazit jakési &quot;podrobnosti&quot; - v průzkumníku v zobrazení Dlaždice (vedle sebe) se mi zobrazí např název souboru a pod ním dva řádky (velikost, data, atp.) a já bych chtěl něco podobného ve své aplikaci. Děkuji za nápady

VB.NET

2 odpovědí
 
29.04.2008 13:11

Jan Novák

Obdoba ICQ vo VB.NET

Chcel by som sa spýtať či sa dá vo vb.net naprogramovať niečo ako je program icq. Na internete som nenašiel niake podobné tutoriály v cz ani sk jazyku. Nemohol by mi niekto poradiť?

Offtopic

3 odpovědí
 
27.04.2008 0:20

Václav Bureš

datagridview skrýt první sloupec

Zdravím, nevíte někdo, jak skrýt, případně zmenšit či odstranit první sloupec v datagridview?(mám na mysli ten šedý, co v něm nejsou ještě data, ale šipka ukazující aktuální řádek) Nikde jsem nic nenašel. díky

VB.NET, Komponenty, WinForms

6 odpovědí
 
25.04.2008 23:26

anonym

PowerShell a VB.net

Len včera som sa začal prvý krát hrať s power shellom. Mám takú otázku. Keby som si vytvoril aplikáciu(vb.net), ktorá používa moju dll(vb.net) v ktorej mám uložené v štruktúre nejaké dáta. Dá sa pri behu tejto aplikácie, nareferencovať túto dll do power shellu a následne vytiahnúť(zobraziť) z te...

VB.NET

7 odpovědí
 
25.04.2008 20:43

Tomáš Herceg

Winsock

Dobrý den, v knížkách a na netu jsem našel pár ukázkových kodů využívající prvek winsock. Chtěl jsem s ním zkusit dělat pokusy, ale bohužel jsem ho nikde nenašel.Můžete mi prosím poradit jak prvek winsock přidat do projektu?Používám Visual Studio 2005 profesional. Díky

VB.NET

2 odpovědí
 
25.04.2008 14:49

anonym

TextBox bez písmen

Nemohol by my niekto poradiť ako môžem nastaviť aby sa do TextBoxu dali zadávať iba čísla prípadne aj desatinná čiarka. Skúšal som to v okne properties ale nič také som tam nenašiel...

WinForms, .NET

1 odpovědí
 
25.04.2008 14:29

Ondřej Linhart

monitorování HW

Dobrý den, je nějaký pohodlný zpusob jak do programu dostat hodnoty jako jdou například využití RAM, CPU a tak dále? Něco jako je správce uloh.Nevím které komponenty jsou na to nejvhodnější a jak se s tim prauje ale i za malé nakopnutí sprácnym směrem předem děkuji.

Hardware, Komponenty, .NET

1 odpovědí
 
23.04.2008 9:08

Ondřej Linhart

Fáze vývoje softwaru

Dobrý den, mám takový dotaz, neznáte někdo nějaký zdroj, kde by byly popsány jednotilvé kroky které jsou potřeba při vývoji softwaru?(analytická fáze, ..., implementační fáze,...). Předem děkuji

Offtopic

1 odpovědí
 
22.04.2008 18:46

Ondřej Linhart

vb.net kompilácia pre staršie systémy

neviete my poradiť či sa dá aplikácia vo vb.net skompilovať tak aby bola kompatibilná ja zo staršími systémami na ktorích nieje .net framework...

VB.NET

4 odpovědí
 
22.04.2008 18:21

Tomáš Herceg

<< < 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback