Problém se spuštěním aplikace na některých PC   otázka

VB.NET

Dobrý den, mám problém se spuštěním aplikací. Ve firmě si teď udělali nový image windows a na něm nejdou spustit moje aplikace (psáné ve Visual Studiu 2005). .Net framework 2 tam je nainstalován, ale i přesto některé aplikace nejdou spustit vůbec a ty ostatní se nepřipojí na sql server.

Píše mi to chybu: "Could not loaded file or assembly 'System.EnterpriseServices.Wrapper.dll' or one of its dependencies. Systém nemůže nalézt uvedenou cestu."

Nevíte o co jde? Že by chybějící knohovna? Ještě pro úplnost aplikace je jeden exe soubor a neinstaluje se.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zcela evidentně používáte knihovnu, která není standardní součástí .NET Frameworku, takže ji musíte doinstalovat. V předchozích instalacích systému pravděpodobně byla.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha, ale já jsem žádné knihovny navíc k projektu nepřipojoval. Zkusím tedy knihovnu od sebe dohrát zda to pomůže. Napadá mě jedině že by mohl být špatně nainstalovaný net framework...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stáhněte si veškeré aktualizace systému a zejména .NET Framework - knihovna by měla existovat ve složce "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Problém byl zřejmě ve špatně nainstalovaném net. frameworku 2. Provedl jsem reinstal a už vše chodí v pohodě. Podivné bylo právě to, že ve zmíněném adresáři uvedená knihovna byla, ale systém ji nemohl nalézt. Teď ještě hledáme zda byla chyba v instalaci windows. IT mají udělané pro každý druh PC image windows, takže se snažím dohledat zda byl net. framework špatně nainstalován na vzorovém pc ze kterého byl dělaný image, nebo zda to může být problém až při samotném instalaci image na cílové PC.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback