GridView   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den chtěl jsem se zeptat na maličkost. Mam GridView které obsahuje data jako odkazy (hyperlink) na jiné stránky a chtěl jsem se zeptat jde li ve vlastnostech nejak nastavit aby tyto odkazy nebyly podtrženy. Jsem začátečník tak se omlouvám za hloupí dotaz.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Není dobrý nápad začínat s ASP.NET, když nevíte nic o HTML a CSS. Tohleto není věc ASP.NET, ale CSS, takže doporučuji tuto technologii nastudovat. Bez ní se web v dnešní době dělat nedá.

Dobrým zdrojem je například www.jakpsatweb.cz .

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Diky za radu. Chtěl jsem se zeptat zkousel jsem delat CSS soubor hyper.css, ale nějak se mi nedari ho dobre implementovat na ten GridView. Porad zustava vzhled stejnej. Děkuji za radu.

.hyper a:link

{

text-decoration: none;

color: black;

}

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Musíte samozřejmě HTML elementu, uvnitř kterého hyperlink je, přidat atribut class="hyper". To funguje např. pro značky div atd.

Pokud je to nějaká ASP.NET komponenta, např. ten GridView, tak jí musíte přidat vlastnost CssClass="hyper".

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Presne to jsem zkousel ale porad to nereaguje. Dekuji za radu.

<%@ Page Language="C#" MasterPageFile="~/MasterPage.master" AutoEventWireup="true" CodeFile="D.aspx.cs" Inherits="D" Title="Untitled Page" %>
<asp:Content ID="Content1" ContentPlaceHolderID="ContentPlaceHolder1" Runat="Server">

    <asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AutoGenerateColumns="False" 
        DataKeyNames="ID" DataSourceID="SqlDataSource1" CssClass="hyper" >
        
        <Columns>
       
            <asp:BoundField DataField="Rok" HeaderText="Rok" SortExpression="Rok" />
            <asp:HyperLinkField DataNavigateUrlFields="id" DataNavigateUrlFormatString="default.aspx?id={0}" 
                DataTextField="nazev"  />
        </Columns>
        
    </asp:GridView>
    <asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:pujcovnaConnectionString %>"
        SelectCommand="SELECT * FROM [DVD]"></asp:SqlDataSource>
</asp:Content>

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste ten styl změnit takto:

.hyper a

{

...

}

Nejsem si jistý tím, jestli funguje a:link. Jinak by to totiž fungovat mělo. A také se ujistěte, jestli máte na dotyčný soubor se styly správně odkaz v sekci head.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mockrát děkuji za radu uz mi to funguje.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback