Ovlivnění vlastností bodu   zodpovězená otázka

VB.NET

Omlouvám se za primitivní dotaz, ale od rána hledám možnost, jak načíst vlastnosti bodu na libovolné pozici X,Y a následně třeba změnit jeho barvu. Všechnuy grafické objekty (e.Draw...) mě fungují bez problémů, ovšem bod neumím ovlivnit a nemohu přijít na to, co dělám blbě. S e.DrawLine(Pens.DarkBlue, 20, 20, 20, 20)jsem neuspěl. Prosím, nekamenujte, taky jste začínali, pravděpodobně lépe, než já.

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete zjistit barvu pixelu na určitých souřadnicích, tak to objekt Graphics neumí. Umí to však objekt Bitmap (metody GetPixel a SetPixel) ze kterého lze Graphics vytvořit a pomocí něj do Bitmap kreslit.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

http://vbnet.cz/forum-tema--138-jak_zjis...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doufám, že rozumím správně, pokud chcete zjistit konkrétní bod na Bitmap:

Dim bmp As New Bitmap("c:/something.bmp")
Dim clr As Color = bmp.GetPixel(20,20) ' brava na [20;20]
bmp.SetPixel(20,20,Color.Lime) ' nastavit barvu

Ale vzhledem k tomu, že požíváte objekt Graphics z parametru e, budete si nejdrřív muset vytvořit bitmapu z sender.DrawToBimtap().

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Děkuji Vám i předchozímu kolegovi za nasměrování, už to jede, hledal jsem to v e.draw...

Původně jsem potřeboval nakreslit v grafu pouze bod, ne přímku a potom jsem se zamotal. Děkuji, označte prosím jako vyřízeno.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback