Multimediální streaming   zodpovězená otázka

VB.NET

A ještě do třetice,

potřeboval bych vědět jestli a jak (klidně i s komponentou) lze pomocí VB.NETu streamovat jakýmkoliv na konci rozkódovatelným protkolem vstup z mikrofonu a kamery. Nemusí to být MMSH ani RTSP, stačí když můžu na druhé straně napsat dekodér. Já se totiž snažím o vybudování videokonferenční aplikace a zatím se mi podařilo získávat zrcadlový obraz ve formátu Drawing.Bitmap a právě že nevím, jak by se to dalo dostat na druhou stranu (TcpClient - jsem schopen se připojit na druhou stranu). A ještě mám takový trošku podružnější problém: Jak se dají zjistit všechny připojené video a audio zařízení (webkamery, zv. karty) v počítači? Ono právě to snímání kamery funguje jen když tam je přesný název (používám avi32.dll).

Moc by mi to pomohlo...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na tohle by bylo nejlepší použít asi Windows Media Encoder 9 SDK, tam najdete jistě ukázkové příklady. Media Encoder by měl umět vše, co potřebujete - streamování i zjištění seznamu všech zařízení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dík moc, už to funguje..

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

toto by mě zajímalo. Jediného, čeho jsem byl schopen dosáhnout, byla sice obousměrná komunikace, ale s neskutečným spožděním (cca 5sec). Byla by, prosím, možnost nahlédnout na část zdrojáku ?

Děkuji.

lukyn (at) lukyn.eu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omlouvám se, ale výsledný program byl na zakázku, a proto bych vám zdrojový kód neměl ukazovat... Mně hodně pomohlo Googlení

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback