Sekce Snippety a "Insert Snippet..." v IntelliSense (VBE2005)   zodpovězená otázka

Visual Studio, Offtopic

Myslím, že by v sekci Snippety měla být zmínka o funkci "Insert Snippet", jinak se může stát, že příspěvky budou "nošením dříví do lesa". Třeba jsem význam sekce zcela nepochopil, ale ve srovnání s dokončováním příkazů pomocí technologie IntelliSense a vkládání snippetů z kontextové nabídky mi sekce přijde více jako "Tipy a triky".

Uvítal bych více téma tvorby souborů *.snippet s možností jejich přidání do jejich složky (ve VBE2005: "C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\IDE\VBExpress\Snippets")

Co vy nato?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na tom teprve pracuji, pod každým snippetem bude ještě tlačítko pro stažení a import snippetu. Zatím jsem se k tomu ale z časových důvodů nedostal.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem zkusil udělat snippet do IntelliSense. Soubor "VymazPridejPolozku.snippet" jsem přidal do:

"C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\IDE\VBExpress\Snippets\1033\WindowsForms\Controls\ListBox" a funguje to!

Výsledkem je:

    ListBox1.Items.Clear()
    ListBox1.Items.Add("Nová položka")

Jméno objektu a text se dají měnit, při změně jména se změní i druhý řádek...

Jako pokus dobrý, avšak pro praxi dávat tak jednoduchý kód do IntelliSense se nevyplatí. Než se k snippetu proklikám a udělám změny, mám s automatickým doplňováním hotovo.

Soubor na ukázku nabízím, mám ho poslat? Jak?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback