Nespusti program vo WIN server 2003   otázka

VB.NET, Databáze

Zdravím, mám problém s jedným programom, ktorí prerábam z VB6 do VB.NET

Teraz napísaný program vo VB.NET sa spustí na každom PC, okrem jedného kde bude bežať. Na tom PC je WIN server 2003. Program sa na chvíľu objaví v procesoch, no hneď sa odtiaľ stratí. Program napísaný vo VB6 bezproblémov beží.

Program sa pripája na Access databázu, odkiaľ ťahá a ukladá údaje. Pokiaľ z neho vymažem referenciu MS ActiveX Data Objects 2,7 Library a všetky prepojenia z databázou, program sa spustí, lenže to prepojenie tam byť musí... VB6 používa tú istú referenciu

Ďakujem za všetky nápady

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak nejako sa mi to podarilo rozbehnúť.

Prihlásil som sa na ten server pod adminom a skúsil som spustiť ten program. Program sa spustil a teraz už funguje aj pod normálnym užívateľom...

takže problém je vyriešený, len nepoznám príčinu, ak niekto viete čo to mohlo spôsobiť budem rád keď mi to tu napíšete... diki

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jako první se zbavte závislosti na té ActiveX komponentě. V .NET Frameworku je nativní ADO.NET, není třeba používat žádné externí věci. Migrace na ADO.NET z ADO bude stát minimální úsilí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback