DataGridView - provázání se dvěmi databázemi   zodpovězená otázka

VB.NET, Databáze

Zdravím všechny ve spolek. Opět tu mám problém a pro mě neznámou. Pro lidi znalé databázi to bude spíš úsměvné, ale já s tím sám nehnu.

Mám dvě databáze ta první "zakázky"

obsahuje klíčové sloupce: ID; číslo zakázky; a název zakázky

Správcuji to vlastním DataGridViewem přes DataSet a BindingDataSource

Doposud vše o.k.

A teď.... mám druhou databázi "záznamy"

a tam bych chtěl ukládat ID zakázek

na to navázat Datagridview, ale tak aby měl sloupce název a číslo, které budou "sosány" z té první databáze podle ID.

Doufám, že jsem to nevysvětlil moc kostrbatě.

Poradí mi prosím někdo ???

Díky Radek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pleas help.... :-(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ajaj... nikdo neví ?? :-( To to jsem v háji......

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ví,ale ne každý má čas a chuť ihned psát řešení (zvlášť s přístupem co vidim (stále nikdo?? nikdo neví?? = to akorát leze na nervy), když Vy sám nejste moc aktivní v tom ho hledat, pouze se po něm ptát.

Doporučil bych Vám naučit se základy SQL, už vzhledem k tomu,že stále řešíte triviální věci. Nastudujte si "JOIN" na databázi. myslím,že vám to dost pomůže

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

1) Jak již psal anonym, použijte sql příkaz JOIN. Ten se používá ve spojitosti s příkazem SELECT.

např.:



Select t.Id, t.Nazev, j.jineUdaje from tabulka t Inner Join jinaTabulka j on t.id = j.jineId 


Možná bych doporučil, aby jste si v databási udělal pohled (view), které bude obsahovat jen ty sloupečky, které budete chtít. Chová se to pak jak Read-Only tabulka.

2) Naučte se terminologii. Database není tabulka, ale soubor tabulek. Do tabulek přidáváme záznamy a do database tabulky, pohledy a spoustu dalších věcí, jen né záznamy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Moc děkuji všem za přínosné rady.... hned jdu na to.... s prostudováním... :-)

Díky Radek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback