Entita složená z více tabulek   zodpovězená otázka

ASP.NET MVC, Entity Framework, Databáze

Mám knihovnu pro přístup k databázi ve které jsou EF třídy a moje třídy ve stylu EntitaUtility.cs.

Chtěl bych si teď udělat entitu, která bude složená z atributů více tabulek, neodpovídá tedy tabulce z databáze.

A nevím jestli ji mám umístit jako model (MVC aplikace) nebo ji vytvořit v té knihovně s EF.

Vím, že se tady řeší podobný příspěvek, ale nejsem schopen to z něj vyvodit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží, jestli je to datová entita, nebo "business objekt". Pozná se to asi tak, že jestli to uvnitř má mít nějakou logiku (např. třída Order, která by v sobě měla funkce Approve, Cancel, Process apod.), tak to je business objekt a patří do BL - pak bude možná mít i nějaké metody Load a Save, které si z databáze načtou resp. upraví v ní příslušné entity.

Pokud ta třída má jen držet data a má se jako ukládat do databáze jako celek (nebudete jinak než přes tuto entitu manipulovat s těmi tabulkami), tak bych skoro doporučil v databázi udělat view, který ty dvě tabulky spojí, a nad tím postavit tu entitu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback