WPF ZIndex   otázka

WPF

Zdravim. Mam Canvas v ktorom mam nejake Shape. Ked im nastavim hodnotu ZIndexu pred vlozenim do Canvasu tak sa zobrazuju podla toho aky maju ZIndex. Problem nastava vtedy ked im zmenim ZIndex niekedy neskor, vykresluju sa stale rovnako, ZIndex nema uz potom na to vplyv. Zaujimave vsak je, ze udalosti ako kliknutie myskou nad Shape tuto zmenu ZIndexu registruju spravne. ZIndex sa nastavy tak ako ma ale tvary sa stale vykresluju podla prvotneho ZIndexu. Tato chyba sa mi prejavuje len pod .NET 3.5 ak pouzijem 4 tak to funguje spravne. Neviete niekto ako odstranit tento bug.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S riešením tohto problému Vám nevim pomôcť, ale mám na Vás jednu otázku. Pred nejakým časom ste tu riešili (prepokladám podľa IP že ste to vy) problém so zobrazovaním veľkého počtu položiek podarilo sa Vám to nejakým spôsobom vyriešiť ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, podarilo. Ja som tie polozky nepotreboval mat aktivne, stacilo mi len rychle vykreslenie velkeho poctu ciar, vysekov, kruhov atd. Pouzil som na to WriteableBitmapEx, ktora je skutocne rychla. Vyhoda tiez je, ze cim je procesor v PC rychlejsi tym aj vykreslovanie bezi rychlejsie. Pri WPF mi to prislo, ze na vykone PC moc nezalezi.

WriteableBitmapEx som si nasledne prekryl Canvasom kde mam objekty ktore su "zive", reaguju na udalosti mysi a pod. Tychto objetov bude malo 100 + 1000 max kde je vykon dobry. Samozrejme toto by islo urobit aj na tej bitmape ale to by som si musel vsetko implementovat sam.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback