WPF - Style kalendáře   zodpovězená otázka

WPF

Dobrý den,

konečně jsem se dokopal k tomu, abych zkusil napsat aplikaci ve WPF. Hned z kraje jsem narazil na jeden problém. Chtěl bych upravit jeden prvek uživatelského rozhraní - konkrétně kalendář. V blendu jsem si ho "rozebral" na prvočinitele a upravil dle svých představ (btw. jedná se pouze o odstranění jednoho vnitřního rámečku, zbytek kalendáře zůstane stejný), ale já teď nevím kde mám ve svém projektu tento styl definovat, aby byl použitelný v rámci celé aplikace.

Nejdřív jsem zkusil vytvořit userControl kde tento styl aplikuju. To sice funguje, jenže když přidám můj kalendář na formulář tak je typu UserControl a ne Calendar. To má za následek to, že příjdu o možnost nastavení vlastností typických pro kalendář a taky o jeho eventy (zůstanou tam jen nějaké obecné pro userControl).

Pak jsem přišel na to že když přidám styl do souboru App.xaml jako application resources, tak to funguje jak má. Jenže při větším počtu Controls které upravím tento soubor dost nabobtná a bude strašně nepřehledný. Bylo by ideální kdybych si mohl vytvořít pro každý control vlastní soubor ve kterém by byl definovaný jeho styl a na něj se pak mohl odkazovat, jenže nemůžu nikde najít jak by se to správně mělo udělat.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nakonec jsem našel řešení zde:

http://stackoverflow.com/questions/10978...

Místo userControl použiji ResourceDictionary na které přidám odkaz v App.xaml

Narazil jsem na něj už dřív, ale špatně jsem pochopil jeho použití.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přesně tak, v Blendu je to kdyžtak pravý tlačítko na objekt > Edit style > Create Empty > tlačítko "New" u volby Resource Dictionary.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback