DataGridView, omezená funkčnost.   otázka

VB.NET, WinForms

Doplnil jsem kód. Prosím o radu. Chci použít DataGridView pro zadání časových řad a obdobných dat pro vodohodpodářský výpočet. Jde mi tedy o správu dvourozměrného pole pomocí DGV. Potřebuji proto kromě jiného pracovat s vybranou skupinou buněk a to ať uživatelem, nebo programem. Narážím na to, že kolekce vybraných buněk je "read only" a dál se nedostanu. Zkoušel jsem nastavit všude, kde se dalo, readonly = false, ale nepomohlo zatím nic. Nevíte někdo, jak nastavit DGV, aby vybraná kolekce buněk nebyla jen ke čtení? Příklad: Načtení obsahu DGV (čára zatopených ploch rybníka apod., výška hladiny - zatopená plocha, zadává a edituje uživatel) do aPlochy1(,)

Public aPlochy1(,) As Single

Sub Button1Click(sender As Object, e As EventArgs)

Dim delka1 As Integer = caraPloch_grid.RowCount

ReDim aPlochy1(1, delka1 - 2)

For i As Integer = 0 To delka1 - 2

aPlochy1(0, i) = CSng(caraPloch_grid.Item(0, i).Value)

aPlochy1(1, i) = CSng(caraPloch_grid.Item(1, i).Value)

Next

caraPloch_grid.SelectAll

caraPloch_grid.SelectedCells.Clear

End Sub

Vymazání buněk na konci kódu nefunguje pro "read only".

Kdyby mi šlo jen o vymazází buněk, použiji "caraPloch_grid.Rows.Clear", to funguje, ale pracovat s vybranými buňkami by se mi hodilo i pro další práci.

Děkuji.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

A jak ten datagridview plníte? V čem jsou uložena data? Dejte sem kdyžtak kus kódu aby bylo vidě jak jsou podkladová data reprzentována.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback