Nestandartní přípona souboru   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, ASP.NET/IIS

Zdravím,

na serveru, kde mám práva administrátora a mohu měnit nastavení IIS bych potřeboval donutit server, ať mi soubor s nestandartní příponou spracuje stejně jako soubor s příponou *.ashx. Pokud možno, nechtěl bych to dělat přes redirect.

Zkoušel jsem jednu věc, přidal jsem mu tuto příponu do seznamu, kde je i *.aspx a *.ashx, ale v tu chvíli mi na tom souboru začal hlásit, že ho nemůže zobrazit.

Díkes moc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Namapujte ho na IIS v Wildcard Mappings.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem se to pokusil namapovat přes ten Wildcards, ale pořád nic.

Když tam nahruju knihovnu aspnet_isap.dll, tak mi to hlásí, že stránku nemůže zobrazit.

Když mu tam nahruju ten konkrétní skript, tak mi to zase shodí celý server.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemohl byste mi někdo prosím poradit? Co přesně udělat, protože mi to přijde, že jsem udělal všechno podle nápovědy, atd. Ale pořád je výsledek nula.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže nějaké novinky k tomuto tématu:

- jak jsem již psal, zkoušel jsem Google i TechNet, ale stále bez úspěchu. Mám IIS 6.0.

Postupoval jsem takto:

IIS manager -> [server] -> Web Sites -> [stránky]

Otevřel jsem si Properties a v něm záložku Home Directory. Je tam tabulka Application settings, zde mám nastaveno jméno aplikace, povolení ke spuštění, aplikační pool. Když otevřu Configuration, tak mám zatrhnuto Cache ISAPI extensions.

A tady jsem zkoušel několik možností:

a) Do tabulky application extensions jsem přidal další řádek, kde byl nastaven název přípony a jako executable jsem dal knihovnu aspnet_isapi.dll. Zaškrtl jsem možnost "Script engine"

Výsledek: The page cannot be displayed (standartní stránka, která je přímo v exploreru)

b) Postup totožný, akorát vypnuto "Script engine"

Výsledek: stejný

c) postup stejný jako "b", akorát do widlcards tabulky jsem přidal knihovnu aspnet_isapi.dll

Výsledek: chybová hláška 403

Dále jsem se doslechl, že by mohl být problém s URLScaning, ale nenašel jsem ho. Ani soubor URLScan.ini, ani v seznamu pro odebrání programů jsem jej nenašel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

jenom drobná poznámka, zde jsou odkazy ze kterých jsem čerpal:

http://support.microsoft.com/kb/326965

http://www.microsoft.com/technet/prodtec...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

tak pokrok, už jsem ho aspoň donutil, aby ten soubor vůbec viděl :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback