Firebird DB a EF   zodpovězená otázka

Entity Framework, Databáze

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně Firebirdu a EntityFrameworku

Ze stránek firebirdu jsem si stáhl DDEX podporu pro visual studio.

Zaregistroval providera dle postupu v readme.

Nainstaloval jsem si přes nuget Firebird entityFramework.

Přidal jsem si do aplikace model a připojil se na databázi, vybral jsem si tabulky, které jsem chtěl namapovat, vše proběhlo ok.

Pokud se ale přes dbContext připojím do DB a udělám nějaký dotaz, aplikace spadne s chybou:

{"Nelze najít nebo načíst registrovaného zprostředkovatele dat .Net Framework."}

Neví někdo kde je chyba ?

machineconfig

<add name="FirebirdClient Data Provider" invariant="FirebirdSql.Data.FirebirdClient" description=".NET Framework Data Provider for Firebird" type="FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FirebirdClientFactory, FirebirdSql.Data.FirebirdClient, Version=4.6.1.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=3750abcc3150b00c" />

app.config


  <system.data>
    <DbProviderFactories>
      <remove invariant="FirebirdSql.Data.FirebirdClient" />
      <add name="FirebirdClient Data Provider" invariant="FirebirdSql.Data.FirebirdClient" description=".NET Framework Data Provider for Firebird" type="FirebirdSql.Data.FirebirdClient.FirebirdClientFactory, FirebirdSql.Data.FirebirdClient" />
    </DbProviderFactories>
  </system.data>
  <entityFramework>
    <defaultConnectionFactory type="FirebirdSql.Data.EntityFramework6.FbConnectionFactory, EntityFramework.Firebird" />
    <providers>
      <provider invariantName="System.Data.SqlClient" type="System.Data.Entity.SqlServer.SqlProviderServices, EntityFramework.SqlServer" />
      <provider invariantName="FirebirdSql.Data.FirebirdClient" type="FirebirdSql.Data.EntityFramework6.FbProviderServices, EntityFramework.Firebird" />
    </providers>
  </entityFramework>
  <connectionStrings>
    <add name="CmsContext" connectionString="metadata=res://*/Model.AvModel.csdl|res://*/Model.AvModel.ssdl|res://*/Model.AvModel.msl;provider=FirebirdSql.Data.FirebirdClient;provider connection string=&quot;character set=NONE;data source=samba;initial catalog=/home/samba/data/database/HSEAV.GDB;user id=*******;password=******&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />
  </connectionStrings>
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Už jsem na to přišel, nevšiml jsem si, že po nainstalování Nugetu FirebirdClienta bylo u knihovny klienta CopyToLocal = false.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Firebird už jste zde zmiňoval několikrát. Čistě ze zvědavosti by mne zajímalo, proč zrovna tuto obskurní databázi ležící ve stínu populárních a osvědčených řešení jako je SQL Server nebo SQLite. Hádám, že je to někde nasazeno ať už je to z jakéhokoliv důvodu a vy se s tím musíte smířit, jiný důvod mě nenapadá.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 4 odpovědětodpovědět

Přesně tak to je.

Navíc ve W8.1 se mi nedaří spustit lokální firebird server, aby jsem mohl programovat i mimo lan.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud k tomu máte dostatečné hardwarové prostředky, vůbec bych se s tím nesral a nainstaloval to do virtuálky s normálním systémem (Windows 7/Windows XP).

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 4 odpovědětodpovědět

Co znamená "nedaří sputit"? Běžně použím FB 2.5 jak na Win 8.1 tak i na Win 10.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Aha, na win 7 se po spuštění zobrazilo okno app. firebird server.

Na mých W8.1 se po spuštění nic nestane, aplikace nespadne s nějakou hláškou, ale ani se nespustí a server neběží. Ještě na to zítra kouknu.

Děkuji za info.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mohlo by být něco ve Windows logu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback