Menu - Soubo - Otevřít, Zavřít, Uložit jako...   zodpovězená otázka

VB.NET

Zdravím,

mám tady jednoduchý testovací program. Bohužel půjde ven k zákazníkům. Proto se snažím ho udělat trochu inteligentní. Přidal jsem menu pro uložení dat. Klasika: Uložit, Uložit jako, Nový. Program registruje i změnu dat a při ukončení se ptá co má dělat. Program má dvě záložky, takže různé data, různé menu.

Celkem mám 600 řádků kódu pro tuhle srandu. (Testovací funkce mají 200 řádků.) Není to nějak moc dlouhé? Jak to řešíte Vy? Není na to nějaké hotová knihovna? Zlatá Console a příkazový řádek...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Nevím, co těch 600 řádků obsahuje, nicméně 600 řádku kódu je téměř NIC. Samozřejmě, samotná fce context menu by se dala napsat optimálněji a "délka" kódu by pak nebyla taková, jako je ted. Otázkou je, zda to má nějaký valný smysl a návratnost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Trochu jsem nad tím ještě pracoval a nakonec to nebylo tak složité. Vyšlo to na několik funkcí a proměnných v nastavení programu.

Takže v další aplikaci, kde bude menu Soubor stačí pár drobných změn a bude to použitelné znovu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback