Kniha C#   otázka

C#

Jakou knihu doporučujete pro C#? Nějaké základy mám, pracoval jsem trochu ve VB. Zkoušel jsem napsat jeden testovací program. Trocha textboxů, tlačítek a přepínačů. Celkem asi 1000 řádků. Přechod nebyl složitý až na ty Céčkovské klikiháky &|;

Subjektivně se mi ale hůře pracovalo v editoru, jako by byl jiný než ve Visual Studiu Basic.

Potřebuji jednu knihu

- základy C# - proměnné, definice tříd

- vyšší programování - vlákna, vlastní události, rozhraní

- štábní kultura

- refaktoring

- pořádně vysvětlit OOP v C#

- správné postupy a čemu se vyhnout

Knihy jsou dneska drahé, nechce se mi jich kupovat více.

Hodně se mi líbila kniha Dokonalý kód. A taky Visual Basic 2010 z edice Microsoftu. Takže něco v podobném duchu. Byl jsem se podívat zběžně v obchodě, ale některé knížky se nedají číst natož se podle nich učit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Podle mě je nejlepší kouknout na internet. Knihy jsou "jen" na papíře a hrozně rychle "stárnou". Internet jde s dobou a nové věci tam řeší komunity programátorů. Na naučení C# a OOP je asi nejlepší v češtině itnetwork.cz

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já bych radši šel do knížky, stejně ty tutoriály jsou z nich opsaný a když tě něco zaujme, stejně si ty články musíš koupit - za tu cenu koupíš knihu mnohem obsáhlejší, kde to probírají mnohem hlouběji. Také se mnohem lépe se čte. Bohužel české knihy jsou na tom špatně, já mám programujte profesionálně v c#, bohužel poslední přeložná verze je z r. 2010. Pokud ti nedělá problém AJ tak si kup v origginále.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Některé tutoriály jsou z knih opsané, nicméně kvalita takových tutoriálů je pak při nejmenším na pováženou. Dle mého osobního názoru, kdy jsem také s C# začínal od píky, jsou knihy k ničemu a lepší jako zdroj využít internet a vlastní vývoj a testování. Později se odb. knihy hodí na celkový pohled psaní BUS aplikací nebo na určité a specifické oblasti.

Sám jsem několik knih nakoupil a vlastnil, ale abych se přiznal, jejich využití bylo minimální.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mám stejný názor na knihy (jsou k ničemu). Stejně tam zdaleka není vše a to co tam je, je zastaralé. Nauč se pořádně eng a používej jako zdroj informací internet, kde jsou informace aktuální. Jinak co se týká C# jazyka , základů OPP a některých .net základních technologií, můžeš dohledat na živě seriál o C#. Pak jsi zkus v .net a C# napsat nějakou trošku složitější aplikaci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud vám nevadí EN jazyk, tak je všeobecně jako jedna z nejkvalitnějších knížek na C# uznávaná Essential C#:

http://www.amazon.com/Essential-6-0-Addi...

Jinak můžete také případně vyzkoušet kurzy na MVA jako tento:

http://www.microsoftvirtualacademy.com/t...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Knihu z vlastní zkušenosti nedoporučuji. Chcete-li dobře investovat do studia, zkuste raději videokurs na pluralsight.com, který si můžete zdarma vyzkoušet a případně předplatit na měsíc, během kterého se naučíte mnohem více než čtením z knížek. Najdete tam základy i pokročilé kurzy, včetně novinek.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback