ERROR MySql.Data token="blabla"   zodpovězená otázka

VB.NET, ASP.NET/IIS, Databáze

Zdravím,

měl bych dotaz zda se někdo už nesetkal s tímto problémem? Pokud ano jaké bylo řešení.

Já jsem něco i googlil ale moc moudrý jsem z toho nebyl. Zkoušel jsem přeinstalovat MySql Connector, server apod. a i na jiné verze ale stále problém přetrvává.

Vytvořil jsem si svoje přihlašování, které mi na PC kde mám VS 10 funguje ale po nasazení webu narazím na tento problém, s kterým už si nevím opravdu rady a hodila by se nějaká solidní odpověď, která by mi dala něco víc než jen ErRorr :-).

Jinak k tomu přihlašování. Udělal jsem ho teď pro test jednodušší a také to nefunguje. Jde o jednoduchý princip nahlédnutí do databáze. Klasicky se vyhledá výraz, který když souhlasí s údajem v databázi tak se ověří zda ve stejném řádku na jiném sloupci souhlasí heslo... Pokud ano program má pokračovat uloží cookie a session a má najet na hlavní obrazovku s tím, že do dvou labelů se zapíše uživatelovo jméno a do druhé se napíše odhlásit. Každý z těchto labelů (které jsou mimochodem s odkazem na jinou stránku) změní i odkaz.

PS: Opravdu jednoduché ale zároveň jsem ztroskotal na hlouposti. Díky za případné názory a nápady co s tím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bez ukázky příslušného kódu, popisu použitých knihoven a verzí, verzí .Net a ukázky chybové zprávy je těžké Vám s tímto problémem pomoci.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Výpis chyby:

Nelze načíst soubor nebo sestavení MySql.Data, Version=6.8.6.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=c5687fc88969c44d nebo jeden z jejich závislých prvků. Systém nemůže nalézt uvedený soubor.

Popis: Při provádění aktuálního webového požadavku došlo k neošetřené výjimce. Další informace o chybě a o jejím původu v kódu naleznete v trasování zásobníku.

Podrobnosti o výjimce: System.IO.FileNotFoundException: Nelze načíst soubor nebo sestavení MySql.Data, Version=6.8.6.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=c5687fc88969c44d nebo jeden z jejich závislých prvků. Systém nemůže nalézt uvedený soubor.


Zdrojová chyba: 

Při provádění aktuálního webového požadavku byla vyvolána neošetřená výjimka. Informace týkající se původu a umístění výjimky lze zjistit pomocí níže uvedeného trasování zásobníku výjimek.

Trasování načtení sestavení: Následující informace mohou pomoci při zjišťování, proč sestavení MySql.Data, Version=6.8.6.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=c5687fc88969c44d nebylo načteno.


WRN: Protokolování vazeb sestavení je VYPNUTO.
Chcete-li povolit protokolování chyb vazeb sestavení, nastavte hodnotu registru [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog] (DWORD) na hodnotu 1.
Poznámka: Protokolování chyb vazeb sestavení ovlivňuje výkon systému.
Chcete-li tuto funkci vypnout, odeberte z registru hodnotu [HKLM\Software\Microsoft\Fusion!EnableLog].

Trasování zásobníku: 


[FileNotFoundException: Nelze načíst soubor nebo sestavení MySql.Data, Version=6.8.6.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=c5687fc88969c44d nebo jeden z jejich závislých prvků. Systém nemůže nalézt uvedený soubor.]
   [nazev-aplikace].Prihlaseni.OvereniUzivatele() in C:[nepochopitelna cesta k souboru]/Prihlaseni.aspx.vb:114
   System.Web.UI.WebControls.Button.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +154
   System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +3707

ta cesta je pořád k souboru který byl na počítači kde programuju a i při nasazení webu tam je tahle cesta k výběru pro oprávnění k danému uživateli. Myslel jsem, že se automaticky přenese i s novou cestou kam se aplikace instaluje.

Další info dodám. Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

řetězec na připojení k databázi "web.config"

<connectionStrings>
    <add name="constr"
         connectionString="server=adresa;user id=usr;password=heslo;persistsecurityinfo=True;database=databaze"
         providerName="MySql.Data.MySqlClient"
        xdt:Transform="SetAttributes" xdt:Locator="Match(name)"
         />
  </connectionStrings>
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ověřovací řetězec v testovacím stavu (v jednodušším), který mi taky nefunguje.

Try
            Dim MysqlConn As New MySqlConnection(constr)

            MysqlConn.Open()

            Dim Query As String

            Query = "SELECT * FROM microcorp.uzivatele WHERE uziemail='" _
                & PrihlasovaciJmeno & "' and uziheslo='" & PrihlasovaciHeslo & "'"
            COMMAND = New MySqlCommand(Query, MysqlConn)
            READER = COMMAND.ExecuteReader

            Dim count As Integer
            count = 0
            While READER.Read
                count = count + 1

            End While

            If count = 1 Then
                'PrihlasenyUzivatel = TextBoxJmeno.Text
                PrihlasenyUzivatel = PrihlasovaciJmeno
                ZpravaUspesnehoPrihlaseni =
                    "Přihlášení jako " & PrihlasenyUzivatel & " proběhlo úspěšně."

                NadpisUspesnehoPrihlaseni =
                    "Úspěšné přihlášení"

                'hodnoty pro dané přihlášení
                Response.Write(ZpravaUspesnehoPrihlaseni)

                'zde je uložení cookie o přihlášeném uživateli
                CookPrihlasovaciJmeno = PrihlasovaciJmeno

                'načtení info uživatele pro zapsání hodnot do cookie souboru
                InfoUzivatele()

                'uložení hodnot do cookie souboru
                AddLoggedNameCookie()

                'uloží hodnotu do session state
                AddLogedNameSession()

                'přesměrování po úspěšném přihlášení :-)
                Response.Redirect("../Default.aspx")

            ElseIf count > 1 Then
                'zde musím dát podmínku že je víc než jedno stejné přihlašovací jméno
            Else
                'PrihlasenyUzivatel = TextBoxJmeno.Text
                PrihlasenyUzivatel = PrihlasovaciJmeno
                ZpravaUspesnehoPrihlaseni =
                    "Přihlášení jako " & PrihlasenyUzivatel & " se nezdařilo. Chybné přihlášení!"

            End If

            MysqlConn.Close()

        Catch ex As MySqlException
            Response.Write(ex.Message) 'jen pro info____

        Finally
            'MysqlConn.Dispose()

        End Try
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
Programovací PC:
Windows 7 Ultimate SP1 (x64)
Visual Studio 2010 v10.0.40219.1 SP1Rel 
     framework v4.5.51209 SP1Rel
     MySql connector 6.8.6.0
Pc framework v4.0.xx
   MySql Server v5.6
- architektura programu pro všechny cpu (x86,x64)

PC Server
Windows 2008R2 Datacenter SP1 (x64)
      IIS7
      MySql connector 6.8.6.0
      MySql Server v5.6

Knihovny v Importu/Using 
MySql.Data
MySql.Data.MySqlClient

A takové ty základní pro UI a Forms apod....

Na Programovacím PC mi to funguje ale na serveru jen stránky ale jakmile to jde na dotaz do DB tak šlus... token a pořád ta samá pohádka.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je to přesně tak jak jsem psal i ten výpís toho kódu, který to dělá a je tak jak je i s poznámkami. Já si je radši píšu protože to co většinou píšu je na dlouhé lokty ale tentokrát jsem se poprvé pustil do asp.net :-/ a hned jsem narazil... Snad jsem na nic nezapomněl kdyby ano stačí upozornit a klidně i vynadat :-) já se neurazím.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V první řadě k ASP.NET je lepší používat MSSQL. MySql se hodí k PHP. V té chybě to píše jasně - nenalezl databázi.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hezký den, vypadá to, že se Vám z nějakého důvodu nevykopírovala knihovna MySql Connector na server. Zkuste na lokálním PC v referencích dohledat název souboru (dll) knihovny a ověřit, zda-li se nachází i na serveru v adresáři "bin".

R.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím z jakého důvodu nefungoval MySql connector tak jsem použil místo toho něco jiného a všechno funguje bez předělání.

Původně:

VB

Imports MySql.Data.MySqlClient

C#

Using MySql.Data.MySqlClient;

Nahrazeno:

VB

Imports System.Linq

C#

Using System.Linq;

Bez problému to funguje na můj vytvořený login ale pokud chci načtení dat do tabulky (GridView) tak musím použít klasiku MySqlClient a to nechápu proč.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback