Diakritika v MySQL   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den, chtěl bych se prosím Vás zeptat na jeden problém, který mě trápí už týden a nemohu na něj přijít. Určitě to bude nějaká blbost. Web mám vytvořený v ASP.NET (C#) a data (texty, články) ukládám do databáze MySQL, přes jednoduchou administraci.

Problém je v tom, že jakmile vložím článek do databáze, databáze mi z textu smaže diakritiku, ale pouze některé háčky a čárky. Poskytovatel tvrdí, že má databázi v pořádku a má jí nastavenou na UTF8. Já zkoušel dát správnou znakovou sadu do headu v MasterPagi, dle internetu i do web.configu. Ale stále to nejde.

Mohl by mi prosím někdo poradit, už jsem fakt zoufalý.

Díky moc

Petr

[email protected]

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A proč k ASP.NET používáte databázi MySql? Ta se hodí spíše pro PHP. Použijte pro ASP.NET typičtější databázi MSSQL a bude vše v pořádku...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na vybranou jsem neměl, poskytovatel hostingu mi dal pouze MySQL DB. Ví tedy někdo prosím Vás, jak tuto věc vyřešit?

Díky moc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak text explicitně zformátujte do UTF-8 ještě před uložením.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback