VB.NET v mobilu   otázka

VB.NET

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat jestli lze zapnout aplikaci psanou ve vb na mobilu.(Zkoušel jsem to a nešlo mi to zapnout).

Děkuji za ochotu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

VB .NET je pouze jazyk, který běží na platformě .NET.

Mobil je až příliš abstraktní pojem, copak tím myslíte?

Pokud běžné 3 platformy současného světa (vylučuji tedy dinosauří BlackBerry včetně BB 10) - android, ios, windows, tak tam existuje několik portací .NETu, některé jsou zdarma, například MONO, jiné placené (občas hodně) - například Xamarin, Unity3D platform.

Xamarin používá svůj vlastní non-public port Mono.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

dobrý den...děkuji za odpověď - myslel jsem windows phone. Mohl byste prosím přiblížít jak je možné to tam dostat? Děkuji mnohokrát

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

máte několik možností. Pokud chcete vyvíjet pro Windows Phone - Microsoftí a VB .NET cestou, můžete využít tzv. Windows Phone App, případně Windows Phone Store app, tuto šablonu naleznete v Microsoft Visual Studio zde:

http://oi59.tinypic.com/warosk.jpg

Přesto se budete muset naučit buďto značkovací jazyk XAML (známý z WPF - doporučuji), nebo HTML/CSS/JS.

Jako architektura je tam použito opět velmi dobrého MVVM - který opět můžete znát z WPF.

Přesto, že ponechávám svoje ne-sympatie vůči VB stranou, Vám doporučuji přemigrovat na C# už jen kvůli Vám, jelikož najdete mnohem více dokumentaci, příkladů a dokumentace právě pro C#.

Pokud chcete šáhnout po nenativním vývoji, vyzkoušejte například Xamarin, případně Xamarin Forms nebo hybrdiní Xamarin (pro to jsou ale lepší jiné frameworky, například můj oblíbený Ionic).

Vo se týče toho, jak to pak dostat na telefon, musíte mít založený účet developera u microsoftu - asi 350kč / rok, poté lze váš telefon odemknout pro vývoj - pak stačí připojit a máte to v telefonu. Pokud to chcete dostat do ostatních telefonů - na produkci, musí to projít maloměkkou kontrolou a oni to pak umístí do storu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback