Přehrávání multimediálních souborů pomocí MCI   otázka

WinAPI

Dobrý den.

Dostal jsem se do situace, kdy potřebuju přehrát mp3/avi soubor. To jsem docela bezproblémů vyřešil přes MCI. Jenže potřebuju z těchto formátů dostat při přehrávání nějak signál (sílu signálu třeba vzorkováním) kterou pak budu zapisovat do excelu a dál s tím pracovat. Jenže nevím jestli mi je MCI nějak schopné vypreparovat tuto hodnotu z dané mp3(třeba v rozsahu 0-1).

Předěm děkuji moc za jakoukoliv radu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Proboha! Hlavně ne MCI. Toto rozhraní je pozůstatek z Windows 3.1. Použijte DirectX (DirectSound). Příklady na toto téma naleznete na CodeProjectu ale rozhodně to není nic pro začátečníky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jojo to je mi jasné, nicméně pro moje účely je jednochý prográmek pod MCI naprosto dostačující a nemám zrovna čas studovat DirectX takže kdyby někdo věděl jak můj problém vyřešit v MCI bylo by to pro mě jednodušší. Pokud ovšem ne nezbyde mi nic jiného než to udělat přes ten DirectX.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Myslím, že tohle MCI zrovna neumí.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jojo také jsem po dlouhém hledání tuto cestu vzdal a udělal jsem si aplikaci založenou na Microsoft.DirectX.AudioVideoPlayback; tak jsem zvědavý jestli se s tím nějak domluvím. Ale pokud jste s tím už někdo pracovali a věděli by jste jak to z toho vypreparovat, uřčitě radou nepohrdnu...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak pomocí AudioVideoPlayback to určitě nepůjde. Budete muset použít čistě DirectSound a lézt do primárního bufferu. Říkal jsem vám že to nebude jednoduché!

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

No tak už jsem přišel na 2 způsoby jak to teda nejde (aspoň zkušenost s něčím, s čím jsem teda ještě moc nepracoval) ale jak vidím budu muset dát v poslední fázi na vaši radu a pustit se přímo do toho DirectSound jak říkáte. Ale 2x nadšený z toho zrovna nejsem :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback