Vytvoření CSV souboru z DB ve VB   otázka

VB6/VBA

Dobrý den,

i přesto, že se úplně za programátora nepovažuji :) vytvořil jsem do práce prográmek na objednávání - evidenci obědů. Vytváří i potřebné sestavy, ale narazil jsem na menší problém ... Tvorba sestav probíhá do výstupního souboru *.XLS pomocí příkazu SELECT INTO .... Nyní však kolegzně přišla s tím, že by potřebovali, aby byl vytvářen soubor CSV , který bude následně načten do programu na výpočet mezd, aby mohla být "projedená" částka za měsíc každému prac. ihned odečtena. A po marných pokusech mám tento problém. ačkoliv vytváření XLS souboru probíha v pohodě, nemůžu odhalit chybu v kódu, kdy generuji CSV soubor :(

Používám příkaz INTO OUTFILE ...

kod:

dbs.Execute "SELECT val(right(login.login,6)) as oec, count(volba) As pocet_obedu, pocet_obedu * " & gsCesta_c & " as celkova_castka, prijmeni, jmeno FROM objednavky inner join Login ON objednavky.login = login.login WHERE (MONTH(den)= '" & mesic & "' and YEAR(den)= '" & kdy3 & "') group by login.login, prijmeni,jmeno order by prijmeni INTO OUTFILE 'I:\obedy\sestavy\sestava.csv' FIELDS TERMINATED BY ',' LINES TERMINATED BY '\n' ;"

a následná chyba :

Run time error 3075

Předpokládám, že ta chby je tam kvůli těm apostrofům, kdy se pak část kodu (zbytek) tváří jako "REM" tedy nějaká moje poznámka, ale nemůžu přijít na to, jak to "zfunkčnit"

díky všem za jakoukoliv radu či postřeh !!!!!

Libor mašlán Svitavy

mail: [email protected]

tel: 605 590 396

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ak je chyba v apostrofoch, pokiaľ si pamätám, tak úvodzovkami sa dajú nahradiť tak, že ich dáš dvakrát za sebou, vtedy by ich mal program v reťazci akceptovať.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že by bylo lepší program překopat do .NET

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Heh, to jsem ani nevěděl že SQL umí vytvářet soubory..

Pro autora otázky: Nebylo by lehčí překonvertovat to xls do csv? (tedy jenom uložit v excelu)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback