VB, otevření průzkumníka   otázka

WinForms, Databáze, VB6/VBA

Přeji dobrý den, mohl by mě, prosím někdo poradit? Mám ve formuláři tlačítko, kterým chci otevírat průzkumníka Windows v zadaném adresáři. To celkem je mi jasné, ale mám ten problém, že název adresáře může být neznámý za prvními 10 místy. To znamená, že vím, že se jmenuje C:\ULOHY\16010001......... , ale to co je za číslem nevím. Lze nějak nadefinovat název, aby byl otevřen jen podle prvních míst?

Díky za pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

no jediné co mě napadá je si najít všechny adresáře co odpovídají například pomocí Directory.GetDirectories https://msdn.microsoft.com/en-us/library...

A pak otevřít ten první, nebo všechny to už je na vás.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
Dim cesta As String ="C:\vaše cesta kde má otevřít a zobrazit složku"
If My.Computer.FileSystem.DirectoryExists(cesta) = True Then 'ověření, že cesta existuje
                Process.Start(cesta) 'pokud cesta existuje otevře průzkumníka s cestou kterou jste zadal
            Else
                Process.Start("C:\") 'pokud cesta neexistuje otevře se průzkumník přímo s výpisem souborů z disku C.
            End If
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback