Připojení do SQL databáze z více PC   otázka

VB.NET, SQL, Databáze

Dobrý den,

měl bych dotaz týkající se propojení mojí VB.NET aplikace a sql databáze. Moje myšlenka je taková, že několik uživatelů v rámci stejné sítě, bude mít nainstalovanou mojí aplikaci a bude pracovat s daty v sql databázi. Tu databázi bych chtěl mít u sebe na PC. A můj dotaz tedy zní:

Jak mám postupovat při vytvoření sql databáze? Mám ji vytvořit jako lokální na mém PC? Bude pak možné k této databázi přistupovat z jiného pc? Stačí pouze upravit Connection String pro každého uživatele?

Vše okolo sql je pro mě nové, takže se omlouvám pokud je to hloupý dotaz. Dle návodu se mi podařilo ve Visual Studiu vytvořit Service-Based Database a v rámci mého pc mi veškerá komunikace mezi aplikací a databází funguje, ale než se posunu dál, potřeboval bych znát jaké jsou popřípadě další možnosti.

Pro upřesnění můj současný Connection string vypadá takto:

"Data Source=(LocalDB)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=C:\Users\Franc\Desktop\VB\DATABAZE_2\Program1\Program1\DatabaseStroje.mdf;Integrated Security=True"
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

LocalDB není vhodná na připojení z více počítačů, na to je lepší si nainstalovat MS SQL Express...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback