VB.NET (VS2019) reakce na parametry / argumenty příkazové řádky   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Zdravím,

je tady celkem mrtvo, takže neočekávám odpověď. Jen mně napadlo, protože používám program, který chci čas od času aktualizovat, aby při kliknutí na příslušné tlačítko sám sebe zkopíroval, spustil svou kopii s parametrem -Upgrade a ukončil se.

To je věc, kterou bych ještě zvládl, není na tom nic těžkého, jen tři příkazy pod tlačítkem. Problém je, že nevím, jak donutit program k akceptování parametru / argumentu příkazové řádky.

Jak jsem již psal, nejedná se o konzolovou aplikaci, u které by to asi bylo jednodušší, ale o WinForms.

Pokud by si někdo na tomto mrtvém portálu našel chvilku volného času, aby mi pomohl můj problém vyřešit, byl bych opravdu vděčný.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím, hezky napsané, ale zkusímm k věci.

Nastavit arguments pomocí ProcessStartInfo:

dim startInfo as ProcessStartInfo = new ProcessStartInfo("app.exe")
startInfo.WindowStyle = ProcessWindowStyle.Normal    
startInfo.Arguments = "/a"
Process.Start(startInfo)

Je-li cílem volat příkazový řádek, pak pomocí "cmd.exe" a nastavit argumenty.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuji, to bude velmi užitečné. Není v plánu vyvolání příkazového řádku, jen spuštění sama sebe jako autoupdateru.

Už jsem to zpracoval tak, že jakmile je na určité webové adrese v textovém souboru označení nové verze, které kopíruji s každým úspěchem, program se ukončí, spustí svůj automatický update a poté znovu sám sebe.

Má to jen jednu malou nevýhodu - Antivirový software tento soubor nezná, takže mi jej vždy na nějakou dobu uzamkne, ačkoliv už ten samý byl spuštěn. Nevím, jestli je to voláním nestandardních procedur, nebo jednoduše nevěří webové adrese, odkud je update stahován. Každopádně je to dosti obtěžující. Do svého kódu bych nikdy žádnou potencionálně nechtěnou funkci nezařadil.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback