SQL pro prohledání 2 tabulek   otázka

VB.NET, SQL

Zdravím,

prosím o radu... mám 2 tabulky v databázi, pro příklad tabulka1 a tabulka2. Tabulka 1 je propojena s datagridview a co se zobrazí se řídí vhodným SQL příkazem.

Jde mi o to, že potřebuji prohledat tabulku2 a najít všechny položky K2, které splňují nějakou podmínku. Lze to třeba takto:

sql = "SELECT K2 FROM Tabulka2 WHERE CAS LIKE '%" & hledame & "%' OR INCI LIKE '%" & hledame & "%'"

V tabulce1 mám stejné K2, ale potřebuji zobrazit všechna data z tabulky1 v datagridview, která jsou vyhledána v tabulce2. Mám toto:

sql = "SELECT * FROM Tabulka1 WHERE KodK2 = (SELECT K2 FROM Tabulka2 WHERE CAS LIKE '%" & hledame & "%' OR INCI LIKE '%" & hledame & "%')"

Bohužel toto nefunguje...

System.Data.OleDb.OleDbException: Tímto poddotazem může být vrácen pouze jeden záznam.

Poradíte jak tento složený dotaz napsat správně?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě upřesním, z Tabulky2 vypadne třeba 10 položek K2. Všech 10 bych pak potřeboval zobrazit v datagridview, přičemž v tabulcde1 jsou úplně jiné záznamy, než v tabulce2. Čili podle nalezených K2 potřebuji zobrazit všechno co je v tabulce1. Takže když v tabulce2 10 záznamů splňuje podmínku, tak 10 záznamů se musí zobrazit v dgw, avšak se sloupci obsaženými v tabulce1.

Snad je to srozumitelné.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback