Nelze přidat datový zdroj   zodpovězená otázka

Visual Studio

Zdravím vespolek.

Objevil se u mne ve VS2008 následující problém. Chci přidat nový datový zdroj, kliknu tedy na "Add new data source" a otevře se mi průvodce.

V "Choose a data source type" vybírám Database dám Next (kterákoliv z ostatních voleb je funkční). Až doposud vše funguje.

Na další obrazovce "Choose your data connection" kliknu na New connection. V tom okamžiku místo otevření dalšího okna zmizí stávající průvodce a dál se nic neděje.

Verze VS je 2008 Professional. Už jsem zkoušel doinstalovat opravné balíčky a přeinstalovat datové zdroje a konektory. Dokonce jsem odinstaloval a nainstaloval celé Visual Studio. Problém se však nepovedlo vyřešit. Okno průvodce stále mizí. Nenapadá mne, jak ještě tento problém řešit. Předem díky za rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jaký datový zdroj vybíráte? Pokud je to MySQL a používáte jeho .NET providera tak to může být způsobeno právě chybou v tom konektoru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je pravdou, že mám tento konektor nainstalovaný ve verzi 6.2.3, ale byl bych vděčný za jakýkoliv jiný datový zdroj. K jeho výběru se vůbec nedostanu. :-(

Prostě po kliknutí na tl. New connection mi celé okno někam zmizí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak se mi po dlouhém hledání a doplňování jednotlivých střípků skládačky tento zapeklitý problém.

Zrekapituluji vývoj problému - někomu to může pomoci.

1) Během přidání datového zdroje zmizel celý průvodce.

2) Při pokusu přidat datový zdroj přes server explorer jsem dostal následující chybu:Cannot open log for source 'devenv'. You may not have write access.

3)Návody k této chybě mi nepomohly, ale našel jsem zmínku o použití event logu ve windows. Když jsem ho chtěl použít, zjistil jsem, že byla služba zastavená.

4) Pokus o spuštění vyvolal informaci o této chybě:ERROR_WMI_INSTANCE_NOT_FOUND, 4201 The instance name passed was not recognized as valid by a WMI data provider.

5) Na základě téhle chyby jsem našel tady postup:

http://social.msdn.microsoft.com/forums/...

6) Pomohla mi utilitka s názvem SubInAcl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback