Jak pracovat s hodnotami NULL   otázka

VB.NET, Databáze

Nepřišl jsem na to, jak do proměnné (objektu) přiřadit hodnotu Null, resp. vymazat hodnotu z proměnné (objektu)

Tak napřiklad potřebuji mít prázdnou/nepřiřzenou hodnotu Daumu.

Když mám např. datum úmrtí, datum uhrady faktury a pod. Dokud nenastane příslušná událost nemůže být v tabulce žádný datum. Ale jak proměnnou nastavit na null, abych ji pak mohl předat do databáze

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

P5edně je nutno říci, že Visual Basic .NET říká prázdné hodnotě Nothing. Zde je pár ukázek, co s tím.

Dim promenna As New MujObjekt()
promenna = Nothing     'vymazání hodnoty z proměnné

If promenna Is Nothing Then ...   'pokud je proměnná prázdná
If promenna IsNot Nothing Then ... 'pokud proměnná není prázdná

S datem je trošku problém, jedná se totiž o value-type, čili typ předávaný hodnotou a ne referencí. Ve skutečnosti to vlastně není objekt, ale jen datová struktura. Proto musíte nulovatelné datum deklarovat takto:

Dim datum As Nullable(Of Date)
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravim, když nadeklaruji datum jako

Dim datum As Nullable(Of Date)

jak s tím dále pracovat? Mám např. textbox a v něm datum z databáze. Standartně mi to při nevyplnění neumožní uložit, nebo je tam aktuální datum. Jak uložit nulovou hodnotu do textboxu, či datetimepicker a uložit do databáze. děkuji Stránský

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback