Propojeni 2 relacnich tabulek   otázka

VB.NET, ADO.NET, WinForms, Databáze

Dobrý den, měl bych jeden začátečnický dotaz - snažím se udělat jednoduchou aplikaci - ve formuláři chci mít 2 datagridy, v každém chci zobrazovat tabulku z Access databáze, tabulky jsou propojeny relací - toto mám tady již hotové (na to nic není) - můj dotaz směřuje na

1/ jak nejjednodušeji vytvořit výběr - aby po kliknutí na řádek(pole) z 1.datagridu se zobrazaly příslušné záznamy ve 2. datagridu, mám tohle:

Private Sub vyber_pole(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles datagrid_tabulka.CellClick

'vyber a nakrmeni datagridu1 po výběru myší...

datagrid_tabulka_1.Item("evidencni_cislo",e.RowIndex).Value.ToString

If e.RowIndex = -1 Then

Exit Sub

End If

sqlSelect = "SELECT tabulka_stroje.ID, tabulka_stroje.evidencni_cislo_stroje, tabulka_stroje.nazev_stroje, tabulka_stroje.evidencni_cislo_skupiny, tabulka_skupiny.evidencni_cislo FROM tabulka_skupiny INNER JOIN tabulka_stroje ON tabulka_skupiny.evidencni_cislo = tabulka_stroje.evidencni_cislo_skupiny WHERE tabulka_skupiny.evidencni_cislo=" + Chr(34) + datagrid_tabulka_1.Item("evidencni_cislo", e.RowIndex).Value.ToString + Chr(34) + ";"

da3 = New OleDbDataAdapter(sqlSelect3, con)

da3.SelectCommand.CommandText = sqlSelect

dt3.Clear()

da3.Fill(dt3)

DataGridView2.DataSource = dt3

da3.Update(dt3)

REM con.Close()

End Sub

---to tak nějak funguje, ale kdyby měl někdo lepší nápad, byl bych vděčný...

2/ ukládání změn, bohužel se mi nepovedlo rozchodit ukládání provedených změn, v kodu mám jen tohle (použití BindingNavigatoru):

Private Sub Tabulka_skupinyBindingNavigatorSaveItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Tabulka_skupinyBindingNavigatorSaveItem.Click

Me.Validate()

Me.Tabulka_skupinyBindingSource.EndEdit()

Me.Tabulka_skupinyTableAdapter.Update(Me.Databaze_strojeDataSet.tabulka_skupiny)

Me.Tabulka_strojeTableAdapter.Update(Me.Databaze_strojeDataSet.tabulka_stroje)

End Sub

---ale to nefunguje, prosím, jak se ukládá do databáze (Update), pokud mám 2 tabulky (relační), doufám, že jsem to nějak srozumitelně popsal a děkuju za odpoved...Pavel

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj

Podívej se na http://www.vbnet.cz/forum-tema--156-modi...

Mě to dost pomohlo. Rozchodil bych nejdříve tabulku 1 i s editací až potom bych se vrhl na druhou.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback