Chyba při přidání objektu do canvasu   otázka

WPF

Dobrý den, dělám jednoduchou hru pro windows phone a narazil jsem na problém při přidání prvku do canvasu.

Mám tento kód:

            Dim tmpNewObject As New player
            gameCanvas.Children.Add(tmpNewObject)
            tmpNewObject.SetValue(Canvas.LeftProperty, finalX)
            tmpNewObject.SetValue(Canvas.TopProperty, finalY)
            tmpNewObject.SetValue(Canvas.ZIndexProperty, 3)

Kde player je grafický objekt definovaný v xaml. Při pokusu o přidání objektu do canvasu se mi objeví následující chyba:

In order to evaluate an indexed property, the property must be qualified and the arguments must be explicitly supplied by the user.

Pozoruhodné na tom ale je, že se tato chyba objeví pouze někdy. Nepodařilo se mi vypátrat žádnou logiku proč tato chyba nastává. Kód někdy proběhne a někdy ne.

Nevěděl by někdo kde je zakopaný pes?

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

wpf nerozumím, tak jen sřílím od boku:

nechtělo by to napřed "nastavit všechny setvalue" a pak ho teprve přidat pomocí add?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tím to není, takto to také funguje. Můžete měnit například pozici prvku, který už je přidaný v Cancasu. Nakonec jsem přišel na to kde je zakopaný pes. Je potřeba nastavit vlastnost "Name" aby nemohlo dojít ke kolizi jmen. Pokud zajistím, že každý prvke má unikátní jméno, vše funguje.

Jen by mě zajímalo proč problém s kolizí jmen nastává jen někdy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback