Odstřelení procesu vshost.exe   zodpovězená otázka

Visual Studio, Offtopic

Dobrý den,

VS2008 Pro, WPF, .NET 3.5

Měl bych dotaz ohledně ukončení procesu xx.vshost.exe.

V aplikaci používám knihovnu pro komunikaci s ethernetovým zařízením. Občas v rámci ladění, při neošetřené chybě, mi spadne aplikace s hláškou, že vshost.exe provedl neplatnou operaci (nebo že nepracuje) .....

Visual studio mi nabídne možnost Stop debugging a poté se vrátí do normálního návrhového prostředí.

Ovšem process Aplikace.vshost.exe zůstane spuštěn. A Visual studio není schopné nové kompilace, protože původní exe je stále používáno (procesem vshost - pravděpodobně komunikace s jiným zařízením).

Nepřišel jsem na nic jiného než restartovat PC, protože když dám ručně v správci ukončit proces tak se nic nestane.

Nevíte někdo jak tento proces nějak násilně ukončit ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusil bych nástroj PsKill ze Sysinternals Suite:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysin...

Podle mě ale celý problém vězí v té knihovně pro komunikaci s ethernetovým zařízením. Je managed nebo unmanaged?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Knihovna je managed,

Pracuji s ní tak, že otevírám notifikaci na nějakou proměnnou v zařízení.

Pokud ji programově nezruším (neodhlásím) tak to dělá výše popsaný problém.

Když jsem v debug modu a mám přihlášené notifikace tak nemohu ani ukončit degub mod stop ikonou. VS mi nabídne okno s tlačítkem Stop debuging, ale proces xxx.vshost.exe běží dál.

Program PsKill vyzkouším.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tento proces se i normálně ukončuje až po uzavření projektu ve Visual Studiu, slouží pro ladící účely Visual Studiu a to ho proto ani neukončuje. Vyzkoušejte vypnout možnost Enable the Visual Studio hosting process ve vlastnostech projektu na kartě Debug.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak PsKill částečně pomohl, byť napíše že process byl ukončen tak ve správci stále vězí. Uspěch je že po cca 5ti minutách po pskill se proces opravdu ukončí.

Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback