Obrázek v toolboxu   otázka

C#, WPF

VS2012 Pro, WPF, C#

Chtěl bych se zeptat jak dostat ikonu toolboxu k vlastnímu controlu ?

Mám třídu, která dědí od System.Windows.Controls.Button. V dokumentaci jsem se dočetl, že by mělo stačit třídě dát atribut:

[ToolboxBitmap(typeof(Button))]
public class MyControl : Button
.....

Po překompilování se defaultní obrázek postavičky a obdélníku bohužel nezmění.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Logicky je ještě třeba definovat jakou ikonu má komponenta použít,pouhý atribut nestačí.Nejlépe v rámci XAML souboru definovat v rámci vlastního buttonu nový content.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Třída nemá vlastní XAML část, je to pouze soubor xxx.cs

Nepotřebuji upravovat vizuální stránku controlu, chci pouze definovat ikonu v toolboxu visual studia.

Postup u WindowsForms controlů

http://support.microsoft.com/kb/311315

mi nefunguje.

Ještě jsem dohledal tohle:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

Ale nechci si vytvářet vlastní ikony.

user controlů mám cca 10, které jsou odvozené od standardních controlů, u těch bych chtěl standardní ikony.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak nenastavíte hodnotu v rámci XAML souboru,ale z code-behind. Postup je stále stejný. Tj.rozšířit button o content a do něj přiřadit image.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nechci nastavovat content tlacitka, mam library s controly a chci, aby kazdy mel obrazek v toolboxu, zrovna jako to maji controly od microsoftu. Ve starsim vs a winforms se to delalo pomoci atributu tridy controu ve vs 2012 a wpf to ale nejde.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jak mám pochopit výraz "nechci si vytvářet vlastní ikony"? Mít obrázek je přece to nejjednodušší nebo ne?

Jen upřešním, že tady se nejedná o ikony ve formátu "ico", ale běžné obrázky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za odpověď,

ano mít obrázek je jednoduché. Já jsem jen chtěl použít u některých svých controlu stejné jako má VS.

Mám př. tlačítko děděné od třídy Button, je doplněné o nějaké property a nějakou funkčností. Ale vizuálně je to stejný control jako původní button. Chtěl jsem jako jeho ikonu (obrázek) použít tu samou jako má VS.

U winforms to šlo přes atr. třídy. A já se tedy ptám zdali je nějaká možnost toto nastavit u nového VS a WPF controlů.

A ještě bych otázku trochu doplnil. Lze se zbavit u vlastních controlů namespacu zobrazeného za názvem controlu v toolboxu.

Visual studio si u svých prvků také nepíše:

"Button (System.Windows.Controls.Button)", ale jen Button ?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback