Zakládání nových vláken

Než založíte ve fóru nové vlákno, zkuste fóra prohledat, jestli na nich na podobný dotaz někdo neodpovídal. Je zbytečné zaplňovat fórum pořád stejnými dotazy, nikdo také nebude na stejný dotaz odpovídat podruhé.

Zařazujte své vlákna a dotazy do správných fór. Na tomto serveru je více diskusních fór a u každého najdete popis, jaké příspěvky do něj patří. Špatně zařazená vlákna mohou být vymazána!

 

Psaní dotazů

Pokud máte nějaký problém a potřebujete poradit, přesně tento problém popište. Na příspěvky typu "Udělal jsem program na otevírání obrázků a hlásí mi to chybu. Co s tím?" nelze odpovědět. Napište, kterou verzi programovacího jazyka používáte, popište, jak aplikace funguje, a ve které části problém nastává. Přiložte ukázku bloku kódu, kde se chyba vyskytuje.

Pokud vám někdo odpoví na dotaz a váš problém se tím vyřeší, označte vlákno jako vyřešené. Ostatní, kteří budou mít stejný problém, budou hned vědět, že jim toto vlákno pomůže.

Pokud na řešení přijdete sami, napište o tom do fóra, aby ostatní mohli snáze takový problém vyřešit.

Pamatujte, že vy něco chcete, a že nikdo není povinen vám odpovídat. Pokud na svůj dotaz odpověď nedostanete, podívejte se nejprve, jestli jste poskytli dostatek informací.

 

Psaní odpovědí

Pokud odpověď znáte, poraďte ostatním, zcela jistě budete někdy potřebovat pomoc i vy. Nenadávejte ostatním do lam ani do jiného zvířectva, i vy jste jednou byli začátečníci.

Odpovězte i v případě, že máte nějaký nápad, o kterém nevíte, jestli bude fungovat. Cenný je i poznatek "takhle to nejde".

 

Psaní příspěvků obecně

Používejte diakritiku (háčky a čárky), snažte se psát spisovně a bez chyb, vypadá to řádově lépe. Mnoho lidí nečitelné příspěvky nebo příspěvky bez diakritiky ani číst nebude.

Nepoužívejte vulgární výrazy ani nikomu nenadávejte, nikdo na to tady není zvědavý.

 

Flame

Příspěvky, které prezentují osobní názory jako objektivní fakta, která platí pro každého, obecně a vždy (např. "Silverlight je humus", "C# je totální odpad" atd.), budou smazány. Správná formulace je např. "nechápu, k čemu Silverlight je, když neumí ...", nebo "syntaxe C# mi nevyhovuje, protože ...". Vyvolávat flame si běžte někam jinam.

 

Ostatní

Využívejte hodnocení příspěvků. Kladně hodnocené příspěvky budou výraznější, takže je snáze objevíte.

Pokud objevíte příspěvek porušující pravidla nebo evidentní komentářový spam (reklama, inzerce na služby netýkající se programování), použijte odkaz reportování spamu.

 

Za dodržování těchto pravidel děkujeme a doufáme, že vám tato diskusní fóra pomohou s vašimi problémy.

Váš tým dotNETportal.cz

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback