Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 > >>

Náhodné čísla

Mám kód ktorý mi generuje náhodné čísla od 1 do 18 a opakuje to 10 krát. Ako sa dá spraviť aby sa náhodné číslo neopakovalo. V prípade, že náhodné číslo je také isté ako už vygenerované číslo, tak by sa proces s náhodným číslo opakoval až pokiaľ by vygenerované číslo malo hodnotu ktorá ešte n...

VB.NET, .NET

27 odpovědí
 
18.06.2013 16:35

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

DataGridView

Caute ludia Mam problem z ktorym by som chcel pomoct. Chcem v DataGridView nastavit v prvom stlpci zobrazovanie cisla riadku - nieco podobne ako je napr. v MS Excel. Existuje na to nejake nastavenie, alebo je to mozne robit iba cez kod. Za odpoved dakujem.

VB.NET, Komponenty, Algoritmy

6 odpovědí
 
25.10.2010 15:24

anonym

PDF

Nepozná niekto nejakú free komponentu ktorá by z VB6 umožnila vytvoriť jednoducho PDF súbor ? (čiary texty obrázky) Za pomoc vopred Ďakujem.

VB6/VBA

7 odpovědí
 
05.04.2008 8:20

anonym

pocet komentaru k clanku

ahoj, mam takovy dotaz: jak zobrazit na uvodni strance se seznamem clanku pod kazdym abstraktem clanku pocet komentaru. Priklad: Nadpis 1 abstrakt abstrakt abstrakt pocet komentaru (5)Nadpis 2 abstrakt abstrakt abstrakt pocet komentaru (9) kolega na jinem blogu poradil toto: select ...

ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC, SQL, Databáze

3 odpovědí
 
19.02.2008 12:33

anonym

Volani druheho formulare s objektem

Dobry den, mel bych zase jeden dotazek, chtel bych zavolat druhy formular s nejakym objektem napr. s nejakym arraylistem, nebo mu tento objekt nejakym zpusobem predat. Formular volam normalne me.forms.showdialog(). Zaroven by me zajimalo jestli jdou pridavat do funkci hotovych objectu promene. Na...

VB.NET

3 odpovědí
 
15.02.2008 9:40

anonym

font

Zdravím. Mám jeden probél. Pořeboval bych poradit se změnou fontu v Labelu. Mám nastavený font při normálně otevřeném okně. Pokud se ale toto okno maximalizuje, potřobal bych aby se i tento font změnil (zvětšil) Pokud by někdo věděl jak na to byl bych velice vděčen za radu

VB.NET, Komponenty, WinForms, .NET

1 odpovědí
 
15.02.2008 0:34

anonym

vyjíždějící frame

dobrý den, rád bych si udělal něco podobného, jako je přímo ve vývojovém prostředí .net, tedy na levé straně jakýsi vyjíždějící toolbox, na který bych si dal nějaké své komponenty (labely, textboxy, nějaká comba...). Uživatel by si kliknul na malou šipku, ono by to vyjelo, on by nastavil co potře...

VB.NET, WinForms

2 odpovědí
 
14.02.2008 9:17

Ondřej Linhart

čtení souboru,chyba

Ahoj,zkoušel jsem předělávat starší program a vlastně jsem se dostal k jeho celemu přepsání.Má fungovat tak že sám obsahuje několik formulařu a kdyš ho vypínám má zapsat co sem psal v textovem formulaři,co sem nakreslil za obrázek... ale on pouze vyhodí hlášku kterou neumim přeložit Could not f...

VB.NET

4 odpovědí
 
14.02.2008 7:53

Roman Trakal

zvětšování velikosti okna

Prosím o radu. Dá se nějak zamezit tomu aby uživatel mol měnit velikost okna. Nemyslím teď maximalizaci a minimalizace, ale pozvolné zvětšování okna Díky moc

VB.NET

2 odpovědí
 
13.02.2008 21:49

Viktor Langer

cesta k prehravanemu zvuku

Přeji přijemný den. Mám jeden problém. Při určité události by mělo dojít v mám programu k přehrání zvuku. To sice funguje, ale je tady malý problém Byl by nějaký způsob, jak cestu k přehrávanému zvuku napsat nějak jinak aby nebyla pevně vázána s umástěním přehrávaného zvuku. Jako příklad: p...

VB.NET

3 odpovědí
 
13.02.2008 19:22

Tomáš Herceg

Dynamicke zobrazeni dat

Preji krasny den. Mel bych jeden dotaz, zobrazuji data z SQL ve formulari VB a to tim zpusobem, ze si plnim arraylist. V pripade, ze je v tabulce vice vet je plneni ponekud zdlouhave. Chtel jsem udelat nejakou funkci, ktera mi zobrazi napr. prvnich 200 vet, ktere bude mit uzivatel k dispizici a p...

VB.NET, Databáze

2 odpovědí
 
13.02.2008 17:41

Michal Kezr

Spusteni formulare z class

Dobry den mel bych jeste jeden dotaz jakym zpusobem spustim formular z classu. Mam vytvorenou tridu pro prihlaseni a v pripade, ze uzivatel nema vyplneny detaily prihlaseni chtel bych spustit formular, kde tyto hodnoty vyplni.

VB.NET, WinForms

1 odpovědí
 
13.02.2008 16:18

Michal Kezr

SortArrow v ListView

Zdravim, mam jeden takovej... mno jenom kosmetickej problem v ListView zobrazuju, v zahlavi sloupcu sipku, ktera indikuje podle ktery sloupce a jak je ListView serazenej. Tak jak je to obvykly u vetsiny aplikaci: http://duffon.rajce.idnes.cz/ListView_SortArrow/images/mozilla.jpg co bych cht...

VB.NET

6 odpovědí
 
13.02.2008 14:19

Honza Dufek

toolstrip a combobox

Dobrý den, do toolstrip jsem si programově přidal combobox. Nyní bych potřeboval přidat nějaký kód k akci výběru určité položky v combu, tzn. že pokud vyberu položku jedna, provede se určitý kód, pokud vyberu položku 2, provede se zase jiný kód... A nevím jak na to, vše asi bude vstaženo k S...

VB.NET, WinForms

3 odpovědí
 
13.02.2008 11:47

Ondřej Linhart

XML & Multitheading

Zdravím, měl bych pro Vás jeden nápad na článek/seriál. Jako první bych (a jistě nejen já) ocenil článek o XML (+ LINQ), který by zasvětil do problematiky tohoto tématu na nějakém srozumitelném příkladu (a škála možností je velice široká, protože XML se hodí takřka všude). A jako druhé bych ...

Offtopic, XML, Threading

2 odpovědí
 
13.02.2008 11:02

Tomáš Herceg

kopírování

Zdravím, mám jede problém ve Visual Basic .NET 2008 Express Potřebuji zkopírovat hodnoty z jednoho labelu do druhého. Přesněji. Mám ladebl ve frame1, který zobrazuje v určitém časové intervalu jednotlivé hodnoty. Tyto hodnoty bych potřeboval aby se zároveň robrazovali i v labelu ve frame2 Ješ...

VB.NET

3 odpovědí
 
13.02.2008 10:56

Jakub Čermák

zvuk

Zdravím. začínám programovat ve Visual basic 2008 express Potřeboval bych vědět jakým způsobem se dají přehrát zvuky. MIDI atd. Díky moc

VB.NET

3 odpovědí
 
12.02.2008 17:55

Ondřej Linhart

Triviality pro C#

Zdravím a předem se omlouvám - téma nespadá do zaměření Webu. Ale stále častěji se zde otíráme o jazyk C# a více či méně se ukazuje, že nemůže být na škodu nahlédnout i pod pokličku tohoto Microsoftem dost preferovaného jazyka. Měl bych proto jednu prosbu k autorům stránek - nebylo-li by možno ...

C#, VB.NET

2 odpovědí
 
12.02.2008 16:46

Viktor Langer

Tisk pomoci PrintForm

Zdravím, chci tisknout pomoci komponenty PrintForm. Tisk se zdaří, ale vytisknutý Formulář je odsazen od levého okraje stránky cca 3cm a já bych potřebovat max 1cm. Nevíte zda-li se to dá nějak nastavit. Ve vlastnostech se nedá nastavit skoro nic ale stažené vzorové příklady tisknou pěkně zkraje....

VB.NET, Tisk

0 odpovědí
 
12.02.2008 13:30

Jan Stránský

Application.ExecutablePath

Potřebuji zjistit cestu k spustitelnému souboru aplikace. K tomu jsem chtěl využít vlastnost Application.ExecutablePath. Na jednom ze dvou počítačů na kterých jsem aplikaci zkoušel, však obsahovala nesprávnou cestu, v níž byly místo znaků s diakritikou čtverečky. Je zajímavé, že vlastnost Applica...

C#, VB.NET

4 odpovědí
 
10.02.2008 22:39

Ondřej Linhart

<< < 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback