Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 > >>

Může mít aplikace vyšší práva než její uživatel?

Věděl by někdo, jak realizovat, aby aplikace mohla zapisovat a číst ze složky, ke které uživatel aplikace nemá žádná práva (tj. nesmí složkou ani procházet)? Možnost mě zajímá pro VB.NET (express 2005) i pro VB6. Děkuji

VB.NET

10 odpovědí
 
29.12.2007 22:23

Ondřej Linhart

Vícevláknové aplikace a události

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na něco málo z teorie vícevláknových aplikací: Pokud mám takovou aplikaci, tak předpokládám, že pokud v průběhu jejího vykonávání volám nějakou metodu (funkci či podprogram), že tyto jsou vykonávány ve stejném vlákně, ve kterém běží proces, ze kterého metodu volám...

Komponenty, Threading, .NET

8 odpovědí
 
29.12.2007 0:13

Ondřej Linhart

Komponenty

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak si vytvořit třeba vlastní button který bude mít např už něco přednastaveného (tvar, obrázek, nějaké vlastnost). Nebo například změna designu prvků jako je textbox DataGridView, combobox, button...

C#, VB.NET, Komponenty

2 odpovědí
 
28.12.2007 23:53

Ondřej Linhart

TrueVision 3D II

Zdravím, již jednou jsem se na fóru na toto téma ptal, ale dotaz jsem položil velice špatně. Ptám se tedy znovu: Potřeboval bych radu, jak můžu ve VB .NET v enginu TrueVision 3D vytvořit terén a natexturovat ho (evt. též zdi). Pošlu kus kódu: Kód jsem psal z hlavy a navíc poránu, takže ta...

VB.NET, Grafika

5 odpovědí
 
16.12.2007 20:27

anonym

Tvorba DLL

Dobrý deň. Začiatočnícka otázka. Nemohli by ste mi prosím niekto naznačiť ukážkou kódu, ako sa píše DLL a ako ju možno použiť v programe? Stačí niečo úplne jednoduché. Mám tušenie ako na to, ale nemám istotu. Tiež by postačila linka na túto tému. Ďakujem

VB.NET

8 odpovědí
 
07.12.2007 19:12

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

desetiná čárka - tečka

Prosím o radu jak řeknu příkazu FORMAT aby mi vracel jako desetiný separátor &quot;.&quot; místo &quot;,&quot; např.: x=5 y = Format(x, &quot;0.00&quot;) potřebuji vrátit &quot;5.00&quot; nikoliv &quot;5,00&quot; A ještě na okraj pro zarovnání z prava na přesný počet pozic musím použ...

VB.NET

2 odpovědí
 
01.11.2007 0:00

anonym

Pomalý BackgroundImage

Dobrý den, mám problém s vykreslováním BackGroundI. na buton. (je to výřez z původní velikosti (34x34) takže malinké. Potřeboval bych měnit podle přejíždění myší, (mačkání a opouštění...) ale tím jak je to pomale tak se mi to někdy aj prohazuje. Resp. když najedu na button v jakémkoli programu ta...

Komponenty, WinForms, Grafika

4 odpovědí
 
31.10.2007 23:14

anonym

Pozícia kurzoru v RichTextBox-e

Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť ako zistiť pozíciu kurzoru v texte v RichTextBox-e.

VB.NET, Komponenty

2 odpovědí
 
31.10.2007 19:33

Lubos Blader

Rozdelenie mp3

Dobrý večer, vedel by mi niekto povedať, či existuje vo VB .net možnosť rozdeliť mp3 subor na niekoľko častí? Ak áno, ako?

VB.NET, I/O operace

4 odpovědí
 
31.10.2007 17:42

Lubos Blader

Otevření nového okna

Zdravím všechny vývojáře. Chtěl jsem se zeptat jestli někdo z vás neví jestli je možné při tvorbě webu v ASP.NET otevřít nové okno, které má přesně stanovenou šířku a výšku. (Vím že, to jde JavaScriptem). Používám k tvorbě Visual Web Developer 2005. Děkuji za odpověď

HTTP/HTML, JavaScript

1 odpovědí
 
30.10.2007 15:29

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Smutné výročí

Oznamujeme všem pozůstalým, známým a přátelům, že jsme si dnešního rána s lítostí v srdci připomněli jednoho měsíce od doby, kdy nám - vědění chtivým - přinesl tento poučný web poslední odborný článek. Ne, že by čtení o zálibách otce tohoto webového projektu nebylo zajímavé, ba naopak, leč byly-l...

Offtopic

2 odpovědí
 
30.10.2007 0:29

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

VWDHosting.net a databáza

Zdravím! Poradil by mi niekto, prosím, ako uložiť databázu na VWDHosting.net, ako a čím sa k nej pripojiť a ako ju načítať?

Offtopic

3 odpovědí
 
29.10.2007 17:28

Lubos Blader

Zápis textu do souboru

Prosím o radu začátečníkovy: Potřebuji vepsat řádek na začátek souboru, tedy před původní obsah. Pokud použiju: FileOpen(1, Soubor, OpenMode.Append) Seek(1, 1) PrintLine(1, &quot;VEPSANO&quot;) FileClose(1) tak se mi přepíše...

VB.NET

2 odpovědí
 
29.10.2007 17:11

anonym

listview

Dobrý den, jak z objektu ListView, ve kterém mám dva sloupce, ve kterých jsou načteny data z databáze(v prvním název sloupce a v druhém datový typ), vypíšu hodnoty do textBoxu. Píše to chybu, že to nelze převést na string. Předem děkuji

VB.NET, Komponenty, Databáze

5 odpovědí
 
29.10.2007 10:47

anonym

Zamčená nabídka format v menu Visual Basic 2005 express edition

Dobrý den, jsem začátečník a nějakým způsobem jsem si zamkl v menu nabídku formátování formulářů. Všechny formátovací možnosti jsou zešedlé. Poradíte mi? Děkuji.

Visual Studio

2 odpovědí
 
28.10.2007 22:33

František Hůle

Tvorba diskusního fóra

Dobrý den, Zdravím všechny. Potřeboval bych pomoci od kohokoliv kdo může. Chtěl bych si na svoje stránky umístit diskuzní fórum ale vůbec netuším jak začít. Základy tvorby webu mám ale o tvorbě diskuzního fóra nevím nic. Děkuji všem za pomoc

ASP.NET WebForms

4 odpovědí
 
27.10.2007 10:22

Patrik Zdarsa

HungrySnake - cybka pri mazani posl. casti hada.

Som uplny zaciatocnik, a zacinam akurat chapat suvislosti a pojmy. a neviem si rady z jednou chybnou, ktoru mi pise vo vasom navode na &quot;hladneho hada&quot; jedna sa o prikaz kde pri hodnote Volno mi hadze chybu, ze &quot;Volno&quot; neni clen &quot;System Array&quot; (pisem z hl...

VB.NET, WinForms, Grafika

2 odpovědí
 
26.10.2007 6:51

anonym

Heslo pro DB

Pracuji s MDB a MDF databazi, ktere jsou pripojeny k aplikaci. Potrebuji je zaheslovat, aby byly pristupne pouze ze teto aplikace, kde heslo zadam do connection string. Diky za odpoved. Lucka

VB.NET, Databáze, Bezpečnost

2 odpovědí
 
25.10.2007 21:07

Tomáš Herceg

TrueVision 3D

Zdravím, dneska jsem se rozhodl vyzkoušet práci v TrueVision 3D. Na webu je toho celkem dost v angličtině, a pár stránek v češtině jsem také našel, bohužel však jen pro VB6. Velkou část kódu jsem přenesl do VB .NET, ale nevím si rady s texturováním. Je tam část kódu (tahle část je z články v...

VB.NET

0 odpovědí
 
25.10.2007 19:11

Jan Novák

Načtení obrázku .jpg s formátem RGBA / 2

Nedávno jsme zde řešili problém dle nadpisu. Dospěli jsme k řešení přes transformaci prostřednictvím graphics (které také vyústilo v napsání odpovídajícího snippetu). Při řešení jiného problému jsem došel k poznání, že pro podobné účely má VB zabudovánu metodu CLONE třídy bitmap, takže obrázek .j...

VB.NET

0 odpovědí
 
25.10.2007 0:56

Viktor Langer

<< < 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback