login   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC

Dobrý den mám takovej menší problem mam vytvořenou databazi pro mé stranky a pomocí ASP.NET configuratoru jsem si vytvořil uživatele a nastavil jim prava. A tím pádem mám 2 databáze jednu s uživateli a druhou s daty pro stránky. Dají se tyto databáze nějak spojit do jedné nebo existuje nejake jine reseni. Děkuji za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Do souboru web.config přidejte následující kód dovnitř elementu system.web (tím předefinujete standardního MembershipProvidera, který se o uživatel stará):

<membership>
	<providers>
		<clear />
		<add name="AspNetSqlMembershipProvider" type="System.Web.Security.SqlMembershipProvider" connectionStringName="váš connection string" 
			enablePasswordRetrieval="false" enablePasswordReset="true" requiresQuestionAndAnswer="true" applicationName="/" requiresUniqueEmail="false" 
			passwordFormat="Hashed" maxInvalidPasswordAttempts="5" minRequiredPasswordLength="7" minRequiredNonalphanumericCharacters="1" 
			passwordAttemptWindow="10" passwordStrengthRegularExpression=""/>
	</providers>
</membership>

Pak si musíte nechat do své databáze vygenerovat tabulky, které ASP.NET potřebuje (buď to uděláte pomocí té konfigurační aplikace, nebo kdyby to nešlo, tak se to dá naklikat tuším pomocí průvodce aspnet_regsql.exe, který najdete v c:\Windows\Microsoft .NET\Framework\2.něco.

Nezapomeňte změnit název vlastnosti connectionString v tom kousku kódu do souboru web.config na název connectionStringu, který vede do vaší databáze.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback