sms ve visual basicu   zodpovězená otázka

I/O operace, .NET

Dobrý den, dalabise udělat ve visual basicu aplikace, která by mohla posílat SMS na mobil

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Jistě, jedná se jen o volání webových služeb s příslušnými parametry. Otázka je, jaké služby chcete volat, jelikož žádný český operátor nenabízí API pro sms bránu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jediné použitelné řešení je komunikace s modemem mobilního telefonu pomocí sériového portu a AT příkazů... To však nebude stoprocentně univerzální řešení, protože každý telefon může mít trochu jinou sadu těch rozšířených AT příkazů.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Existují také webové služby operátorů (tak jsou řešené vélké rozesílače sms), jenže ty jsou poměrně značně placené.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud neplánujete napsat SMS bránu, ale pouze si na jedno číslo posílat aktuality, je možné použít například t-zones.cz. Stačí si založit účet a nechat si přeposílat emaily jako SMS, u ostatních operátorů to snad funguje podobně.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

buď AT příkazy (tak jsem to tvořil já) a nebo se dá najít knihovna na netu (tuším že GSMComm lib) pro .NET, tu jsem zkoušel a je jednoduchá a funkční.

No a nebo ještě je T-Mobile message analyzer, který je zdarma, tam se dá nalinkovat .dll knihovna, která to také umí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tazatel má namysli posílání SMS z PC a chce si udělat prográmek který by to umožnil(aspoň to tak chápu já)

Co se týká odesílání SMS je možné vytvořit, ale takový program je docela složitá věc a není to na jeden víkend. Pro jednu nejmenovanou firmu jsem něco takového dělal a bylo to šité přímo na míru pro jeden druh mobilu SonyEricsson.

Ve své podstatě se jedná o AT příkazy o kterých už tu někdo psal. Každý mobil má svou sadu. Všichni výrobci ale musi dodržovat základní standart protokolu GSM. To že si někdo něco přidá dělá svět mobilu různorodý a každý se předhání co by uživateli nabídl.

tak a teď k tomu co vše bude asi tazatel potřebovat:

1. musí udělat rozhranní pro mobil které bude obsluhovat základní funkce mobilu. Opravdu základní funkce jako čtení paměti, stav telefonu, vytvářet struktůru příkazu mobilu atd.

2. modul SMS/MMS který převádí zprávy (nebo pokud někde je free DLL)

3. modul který se bude starat o odesílání a příjem zpráv

4. znát problematiku modemu,SERIOVÝ port, telekomunikace (spojení) a princip fungování mobilu

5. informace o GSM protokolu u různých výrobců a typů mobilu

Pokud někdo říká "je to zbytečné a je zapotřebí znát jen příkazy" má trochu pravdu. Ale na druhou stranu toho moc neudělá protože se tak max. dopracuje k odeslaní dotazu a příjmu odpovědi. Pro zvládnutí této problematiky je zapotřebí znát i ten zbytek. Záleží podle toho co vše chcete s tím dělat a co všechno má aplikace dělat.

Malinký článek o této problematice se ukáže na webu www.magic-shop.cz v dalším čtvrletí, protože se problematice ovládání zařízení věnuji.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback