instalátor   zodpovězená otázka

Visual Studio

Ahoj,

potřeboval bych nějak vytvořil instalaci pro svůj projekt (konzolová aplikace a windows service). Matně si vzpomínám, že ve VS 2008 byl projekt na instalátor a fungoval vcelku fajn.

Teď mám VS 2013 Professional a tam je v Other project types / Setup and deployment projekt názvu Enable InstallShield Limited Edition a pokud se jej pokusím založit, VS mi vytvoří prázdnou složku, do solution mi projekt, celkem logicky, nepřidá.

Nevíte někdo, jak to rozběhat?

popřípadě nějakou free variantu i pro komerční použití nějakého "instaláru" do VS?

Díky

Dave

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Inno Setup. Do projektu vložíte pouze .iss soubor. Sestavení instalačního programu se dá provést v Post-build události. Existuje komerční nástroj pro plnou integraci IS do VS, ale to je naprosto zbytečné.

http://www.unsigned-softworks.sk/visual-...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro Inno Setup ještě doporučuju aspoň nějaké basic vývojové prostředí, např. Inno Script IDE, kde se dá aspoň základ instalátoru naklikat, abyste to nemusel psát.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro začátečníky určitě ano, ale mě samotný Inno Setup plně dostačuje, od určité verze je tam dokonce primitivní IntelliSense. Vytvořil jsem si několik šablon instalačních skriptů, ze kterých vždy vycházím. Jediný klikací nástroj, který bych využil, je Inno Setup Form Designer pro vizuální návrh vlastních "stránek" instalačního programu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já jsem tak trochu instalační začátečník, takže bych potřeboval něco opravdu jednoduchého, klikacího (jsem tvor lenivý :-) )...

a úplně nějraději bych to měl integrované do VS a zcela free i pro komerční použití.

Projekt se bude pravděpodobně dost živelně rozšiřovat, stejně jako tým, takže by se to nakonec musel naučit každý v týmu, protože sám to udržovat nebudu stíhat.

Základní potřeba je taková, aby se velmi jednoduše a v co nejratším čase dala instalace rozšiřovat o další projekty. V současné době tam jsou dvě konzolové aplikace a tři windows service.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback