email   otázka

VB.NET, WinForms, Office

Visual Basic Express 2008

Dobrý den, mám aplikaci a v ní textbox kam se mi ukládají emailové adresy. Potřeboval bych naprogramovat tlačítko, které by mi otevřelo Outlook s novou zprávou a jako příjemce aby mi nastavil email obsažený v textboxu. Dá se to nějak udělat?

Za rady děkuji

Martin

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nevím jestli je to přímo optimální řešení , ale šlo by to udělat takto:

 Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        System.Diagnostics.Process.Start("mailto:" + TextBox1.Text)

    End Sub

Přeji hezký den.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Jestli existuje Outlook se bude dát zjistit přes registry. Pokud se předchozí url dosadí jako parametr, dosáhnete, čeho chcete. Předmět a tělo se dají dosadit jako parametry:

mailto:[email protected]?subject=Newsletter&body=Body+of+the+message

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tohle řešení je velmi dobré, protože nezávisí na tom, jaký klient je na počítači nainstalován. Bacha akorát na to, aby byl předmět a tělo zprávy správně zakódované - do projektu je potřeba přidat referenci na knihovnu System.Web a URL poskládat takto:

Dim url As String = "mailto:[email protected]?subject=" & HttpUtility.UrlEncode(predmet) & "&body=" & HttpUtility.UrlEncode(text)

Blbé je, že takhle se tam už neprotlačí přílohy a ta URL má myslím omezenou délku.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback