vysvětlivky značek   připomínka

VB.NET

Zdravím,

nedávno zde proběhl slovníček často používaných anglických výrazu ve vb.net. Osobně bych uvítal něco podobného o značkách které se objevují před metodami a funkcemi ve třídách. Naprosto se v tom nevyznám. díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jaké značky konkrétně myslíte? Máte na mysli klíčová slova Public, Private, Protected atd.? Anebo máte na mysli tzv. atributy?

<FixedString(255)> Dim a As String
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

modul, který obarvuje syntaxe ve VB code jste programoval vy? Kde se dá sehnat přehled všech klíčových modře obarvených slov? Děkuji.

Přeji hezký den

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Modul jsem psal já, seznam klíčových slov najdete na adrese http://msdn2.microsoft.com/en-us/library... .

Je bohužel anglicky, ale snad to bude stačit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Význam a použití <…> - tedy atributů, jak se dovídám, mě zajímá. Prosím o alespoň stručné vysvětlení. Pak jsem jelen z toho, kdy v definici pro vložení hodnoty použít závorky a kdy rovnítko.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ne. Měl jsem na mysli takové ty malé ikonky či obrázky které vyběhnou před členy třídy při použití intellisense nápovědy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No pokud chápu správně, jedná se o seznam vlastností a metod třídy. Já sám znám jen dva způsoby, jak se dozvědět k čemu slouží:

1.) vbnet.cz fórum; tam mě nikdy nezklamali

2.) zkoušet měnit vlastnosti a používat metody se změněnými parametry a sledovat změny

Snad jsem alespoň trochu pomohl

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To se jedná o ikonky, které určují druh objektu. Konkrétně to jsou například: třída, funkce, vlastnost, namespace atp. Jejich vzhled se přiřazuje automaticky a měnit nelze.

Nejsem si z vašeho dotazu jistý co vlastně chcete vědet.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím, že tazateli jde o to, co která ikona představuje - která třídu, která funkci…

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Můžeme tedy o tom připravit článek, zajímavé jsou též XML komentáře. V nejbližší době o tom něco napíšu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zdravím,

p. Hercegu v tom modulu na obarvení syntaxí je drobná chybka, mě neobarvil slovíčko In.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback