GPS příjem přes USB   zodpovězená otázka

VB.NET, Hardware

Zdravím. Máte někdo zkušenosti s komunikací USB? Mám propojení příjímače GPS přes RS232, ale to mi u notebooku není nic plátné. Děkuji za všechny náměty.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Existují hardwarové převodníky z RS-232 na USB (speciální kabel v ceně maximálně několika set Kč), po instalaci ovladačů se v systému objeví virtuální sériový port, který pak lze normálně použít v .NET Frameworku pomocí System.IO.Ports.

Nebo lze pro komunikaci pomocí USB použít Windows API, to je ale velmi komplikované.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ano, o převodníku jsem také přemýšlel, ale nepřijde mi to zrovna profi. čím je to prosím složité s použitím Win Api???

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Čím je to složité - velmi hloupá otázka. Pokud vám nevyhovuje to hardwarové řešení (nejjednodušší řešení), můžete použít knihovnu SharpUSBLib a při té příležitosti se podívat na její zdrojové kódy abyste si udělal představu co obnáší USB komunikace pomocí Windows API...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud použijete HW převodník,tak bych spíše doporučil kartu(např.PCMCIA) než-li kabel.Sice je karta dražší,ale z vlastní zkušenosti vím,že se to vyplatí,určitě v případě kdy používáte více typů zařízení připojené přes RS232.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback