new dialog   zodpovězená otázka

VB.NET, Architektura

úplná blbost. Jak do programu vložím nový dialog?

Dim myDlg as new Dialog

Úplně mi to vypadlo, někde jsem to už viděl, bylo to jen v nějaké knihovně, myslím.

Do teď jsem je vkládal staticky.

Díky za odpověď na tuto hloupou otázku.

PetrS

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jaký dialog máte na mysli? Pokud myslíte systémové dialogy (Otevřít, Uložit jako, Barvy, Vzhled stránky, Tisk) tak ty jsou v prostoru System.Windows.Forms (OpenFileDialog, SaveFileDialog, ColorDialog, PageSetupDialog, PrintDialog).

Kromě toho jsou dostupné i jako nevizuální komponenty na panelu nástrojů.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý večer,

na mysli mám prostý dialog který se dá přidat staticky. Stejný dialog, který se objeví po kliknutí na tlačítko Add New Item...

Dialog který má dvě tlačítka OK a Cancel ale jinak vypadá jako formulář.

Děkuju,

PetrS

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Add New Form ???

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Do teď jsem to přidával staticky přes Add new item. Stejný zdroj jako kdybych chtěl přidat Form. Místo na Form kliknu na Dialog a přidá se mi Dialog1 například. Je prázdný, obsahuje pouze dvě tlačítka OK a Cancel.

Já to ale potřebuju udělat v programu:

Dim myDlg as new Dialog

Omlouvám se za stupidní a nejasný dotaz.

Díky PetrS

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud chcete generovat dialog přímo v programu, tak si prostě vytvoříte novou instanci třídy Dialog a do ní si dynamicky vegenerujete komponenty:

Dim dlg As New Dialog()
Dim btn As New Button() With { .Text = "Hello", .Left = 20, .Top = 20 }
dlg.Controls.Add(btn)
dlg.ShowDialog()
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pojem "prostý dialog který se dá přidat staticky" je nesmysl. Pokud chcete vytvořit modální dialogové okno s tlačítky OK a Storno tak ho vytvořte pomocí standardního formuláře (Form) s nastavenými příslušnými vlastnostmi a dvěma tlačítky. Při použití normálně vytvoříte jeho instanci a zavoláte ShowDialog. Pokud chcete takový formulář používat na více místech, můžete použít vizuální dědičnost (funkce Visual Studia) a v konkrétních případech ho upravit pro konkrétní účely (základem je prázdné okno s tlačítky OK a Storno).

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback