Klik plus Ctrl   zodpovězená otázka

VB.NET, Komponenty

Dobrý den všem. Právě dokončuji svůj první projekt ve VB, a potřeboval bych se poradit o věcech, se kterými si nevým rady.

1. Pokoušel jsem se při události Form1_MouseClick zjistit zda byla při kliknutí držena klávase Ctrl. V argumentu e jsem bohužel nic takového nenašel tak jsem to zbastlil tímto způsobem:

Private Ctrl As Boolean

Private Sub Form1_KeyDown
    If e.KeyCode = 17 Then Ctrl = True
End Sub

Private Sub Form1_KeyUp
    If e.KeyCode = 17 Then Ctrl = False
End Sub

Private Sub Form1_MouseClick
    If Ctrl Then
       .....
    End If
End Sub

Ale za prvé to není moc spolehlivé, stane se mi, že proměnná Ctrl zustane True i po uvolnění klávesy a za druhé si myslím že by to mělo snad jít nějakým elegantnějším způsobem.

2. Zajímalo by mě, jak v praxi píšete text licence k programu? Zaplatí se právník, nebo se to zkopíruje z jiného programu a změní se názvy autora? Nebo texty licencí nepíšete vůbec?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1) Tento způsob používám také (bez problémů), jenom bych doporučil používat událost MouseDown místo MouseClick (MouseDown = stisknutí tlačítka myši, MouseClick = stisknutí a uvolnění tlačítka myši).

2) Licenci si můžete sesmolit sám, nebo se inspirovat licencemi z jiných programů. Není nutné vymýšlet takové zrůdnosti na deset stran jako mají velké firmy, stačí definovat ty nejdůležitější body jakože například neručíte za škody způsobené nesprávným použitím programu.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback