Uložení barcode   otázka

C#, WinForms, I/O operace

Dobrý den.

Po delší době vývoje ASP.NET aplikací, jsem se pustil i do WinForm, a dostal jsem se do problému se čtečkou barcode. USB čtečka načte barcode a ten vypíše, ale nemůžu přijít na to, jak tuto hodnotu, kterou čtečka čte odchytit a vypsat do Label nebo uložit do paměti.

Může mi prosím někdo poradit, jak postupovat při řešení tohoto problému?

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste si po sobě několikrát přečíst co jste napsal a zamyslete se, jestli se na to dá odpovědět...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Předpokládám, že se jedná o čtečku, která funguje jako klávesnice - tj. sejmutý kód "napíše" jako kdyby ho člověk napsal na klávesnici. Pokud se jedná o tento případ, tak stačí takto "stisknuté" klávesy zachytit pomocí události formuláře KeyPress, nebo dát do aplikace TextBox kam se čárový kód vloží apod.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Bohužel jste nenapsal nic, co by nám mohlo pomoci pochopit ten problém. To, že čtečka "vypíše" kód znamená co? Kam ho vypíše? Co ho vypíše (je na to nějaký program, je to ovladač)? Je ke čtečce dodávaný nějaký software nebo nějaká nápověda? Některé čtečky vypisují kód jako stisky kláves - je potřeba tento režim nějak aktivovat?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den.

V první řadě bych se chtěl omluvit, že jsem první dotaz ve spěchu napsal naprosto nesrozumitelně. Jak již bylo zmíněno, čtečka pracuje jako klávesnice. Takže cokoliv načte tak pomocí klávesnice vypíše. Problém jsem začal řešit tak, že z API rozhraní zachytávám veškeré úhozy klávesnice. Jakmile zachytím prefix znak, aktivuju ukládání do paměti(nějaká proměnná string) a po zachycení suffix znaku tuto proměnnou vypíšu do Label. Všechno funguje super až na malou drobnost, když daný prefix znak někdo napíše na klávesnici. Bohužel nemůžu přijít na to, jak, a jestli vůbec jde tento problém se zadáním znaku z klávesnice odbourat.

K popisu čtečky: Jedná se o model cipherlab 1100 připojený přes USB takže ovladače nejsou potřeba.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback