Registry   zodpovězená otázka

Offtopic

Zdravím,

můj dotaz vůbec nesouvisí s programováním, proto jsem jej umístil do fóra Off Topic.

Nedávno jsem se pomocí určitého software (FreshUI) hrabal v registrech. Po vypnutí a zapnutí PC se mi z nabídky Start ztratila ikona Tento počítač. Vytvořil jsem si ji tedy na ploše, ale po otevření se mi nezobrazí disky a položky v ní. Nevíte, čím jsem to mohl způsobit?

Předem děkuji za odpověď a snahu pomoci

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

"FreshUI" neznám a nevím co dokáže. Radit, že je nezbytné před každým experimentem vytvořit zálohy registru a bod obnovy je pozdě.

Jaký máte systém?

Zkuste prozkoumat, zda "FreshUI" nevytvořil zálohu registru.

Ne? Zkuste se podívat, jak starý máte bod obnovy (XP?) a je-li to únosné, tak použijte.

Návrat do předchozího stavu bych preferoval před "léčením" jednoho problému, mohlo jich vzniknout víc.

Jak jste vytvořil ikonu Tento počítač? Pravé tl. myši na volném místě plochy, volba Vlastnosti, karta Plocha, tlačítko Vlastní nastavení plochy, zatržítko u Tento počítač? Jestli jinak, zkuste, popř. i zatržítko, pokud máte, vypnout a po restartu zapnout.

Co dělají zástupci složek? Fungují, lze se doklikat z některé zvyšováním úrovně do Tento počítač a pokud ano, ukazuje se správně obsah (disky)?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ještě jednou jsem projel rozhraní FreshUI a zjistil jsem co bylo špatně.

Problém byl v tom, že FreshUI, narozdíl od systémových dialogů, dokáže změny provést až po restartu (ve většině vlastností systému). Takže jsem dnes tedy restartoval PC a disky a všechny další informace se zobrazují správně.

Mám WIN XP SP2, ale to je již celkem zbytečné. Ikonu Tento počítač jsem vytvořil způsobem, jaký jste popsal Vy.

Velice Vám děkuji za rady

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ono vůbec programy na čištění registrů většinou vyčistí i to, co čisté je, a pak polovina věcí nefunguje. Aby systém zůstal stabilní a dlouho vydržel, není potřeba registry čistit, stačí je nezabordelit.

Nainstalujte pár aplikací, kterým věříte - Office, Visual Studio, QIP nebo jiná alternativa oficiálního klienta ICQ, který dělá v systému strašný bordel, Nero, Total Commander atd. Veškerý tuning systému a zásahy do něj akorát způsobují potencionální problémy. Vykašlete se na zrychlování startu systému a podobné zaručené postupy, které vždycky systém nabourají a časem je nutná přeinstalace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback