Názvy Sub-ou a iné texty viditelné pre užívatela po skompilovaní   zodpovězená otázka

VB.NET, Visual Studio, Offtopic

Dobrý deň, ako je prosím možné že ked otvorím v notepade skompilovaný program vo VB.NET ,tak môžem vidieť všetky názvy komponent , Sub-ou a podobne ?

Je mi to dosť nepríjemné a preto by som ocenil niaku radu ,ako to "šifrovať ?" alebo akým spôsobom to skryť. Možno sa mi to len zdá ,ale pri jazykoch ako C si nepamätám že by to v skompilovanom programe nehalo niaky čitatelný text.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Co je to zase za nesmysly? Jediné co můžete vidět v .NET zkompilované binárce je This program cannot be run in DOS mode a XML manifest.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je to tam vidieť. Mám skompilovaný súbor app.exe a ked ho zmením na app.exe.txt ,tak v na začiatku je aj to "This program cannot be run in DOS mode" a aj maniefest ... ibaže v strede celého obsahu sú v čitatelnej podobe všetky názvy Sub-ou a Timer-ou

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

A čemu vadí, že jsou vidět názvy metod? Zajímalo by mne, co byste říkal na to, že s pomocí Reflectoru můžete téměř na 100% kompletně zrekonstruovat zdrojový kód ze zkompilovaného souboru. Existují různé nástroje, které tomuto více méně mohou zabránit, ale nikdy ne naprosto spolehlivě.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A viete mi prosím poradiť niaky nástroj ktorý to aspoň zťaží alebo niaku príručku o tom ?

Je pravda že môžem použiť aj google ,ale rád by som použil niečo čo má niekto overené ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

lol ty si teda zadelil :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Řetězce a názvy funkcí, které se budou exportovat, jsou i v binárkách, které produkuje céčkový kompilátor.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neviete mi poradiť ako tomu predísť aby sa pomocou reflectoru nedalo vidieť kód ? totižto pomocou Red gate Refelectoru vidím všetok kód.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Proč tomu chcete zabránit?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je to program na vzdialenú správu systému (ak napríklad nehám zaputý pc ,tak aplikácia vypne myš aj klávesnicu a zablokuje ho) a na dialku sa naň pripojím cez iný pc alebo windows mobile a používam všetko v systéme ako keby som tam sedel. A program obsahuje aj administratívnu časť a keby niekto videl ako funguje ,tak by to mohol zneužiť a dostať sa cez to.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To může i bez toho a nedá to výrazně víc práce.

Programy, které to řeší, se nazývají obfuskátory. Nedovedou zabránit tomu, aby se aplikace dala otevřít v Reflectoru (někdy to umí zařídit tak, aby Reflector spadnul, ale obvykle stačí počkat pár týdnů a nová verze Rfl už to zase zkousne). Jediné, co mohou dělat, je přejmenování některých názvů tak, aby nedávaly smysl.

Nástroje, které má smysl použít, ale nebývají obvykle zadarmo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dakujem za radu. Skusím Crypto Obfuscator for .NET

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback