Používání XML   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, XML

Dobrý den.

Mám takový zvláštní dotaz. Netýká se řešení konkrétního problému. Mohly by jste mi říct, jaké jsou výhody a nevýhody používání XML jako úložiště dat pro webovou aplikaci, a proč je to výhoda nebo nevýhoda, jaký na to máte nátor, a podobně?

Prosím, neodkazujte mě na žádné články nebo podobně. Pár věcí už jsem o tom četl, a pár věcí vím, zajímá mě pouza vaše konkrétní zkušenost.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Dobrý deň ,ja by som Vám povedal jednoducho ,že XML sa hodí ak ukladáte jednoduché a krátke údaje. Napríklad niake nastavenie aplikácie. Ak chcete ukladať niečo čo by bolo v rozmedzí 100KB až pár MB nemal by to byť problém ,ale ak je súbor väčší ,tak je aj hladanie dát v ňom pomalšie a jednoducho nieje nato XML stavané.

Ak ukládate napríklad príspevky z diskuzií a dáta ,ktoré by časom mohli mať aj vyše 10MB prípadne aj stovky MB ,tak určite použite Databázu.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Přesně tak, záleží na konkrétním případu. Ale obecně databáze je mnohem lépe optimalizovaná pro uchovávání velkého objemu dat a pro přístupování hodně uživatelů najednou k těmto datum, jsou řešeny oprávnění na úrovni databáze atd.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback