Tisk   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms, Tisk

Dobrý den,

dělám jeden program a potřeboval bych vygenerovat několik stránek a poslat je na tiskárnu. Používám VB 2010 Express a zkoušl jsem do formuláře dynamicky vykreslit čtverce, či cokoli jiného, ale mám problém s tím, že se mi vytiskne jen viditelná oblast formu. Pokud je form větší, než obrazovka, mám smůlu. Poradíte jak na to?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Žádný tisk formuláře jako bitové mapy, použít PrintDocument:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Super, díky moc.

Jen bych ještě potřeboval pomoct s tiskem na více stran.

Pomocí for - next vykresluju počet čtverců na řádek, případně více řádků, pokud se na jeden nevlezou. Zároveň mám počet řádků, který se mění. Takže ani počet čtverců a ani počet řádků je dynamický. Jak dosáhnout toho, aby se mi to vykreslilo a vytisklo na více stan, pokud se na jednu nevlezou?

Díky.

nahlásit spamnahlásit spam -2 / 2 odpovědětodpovědět

Jestli se výtisk vejde na jednu stránku se musí vypočítat ručně, k dispozici je velikost stránky a velikost tisknutých objektů znáte také. Pokud se to nevejde na jednu stránku, nastaví se HasMorePages na True a pokračuje se zbytkem výtisku na další stránce. Vše je srozumitelně popsané na MSDN.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vždyť to na stránce, na kterou odkazuje p. Linhart, máte v příkladu i s komentářem.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback