SQL Server Compact - databáze nenalezena   otázka

SQL

Ahoj, mám drobný, řekl bych až začátečnický problém :(

Používám (učím se teprve v něm) SQL Compact edition. Vše jde krásně, až na jeden detail. Při otevírání databáze mi ji načítá prý z "C:\Windows\system32\Data.sdf" Problém je, že vytvořená databáze, tak jak jsem ji pojmenoval, není nikde v PC ani na uvedeném místě. Studio ji normálně najde a načte ale já ne. Prosím kde dělám chybu, kde ji najdu? Popř, nemusím ji stejně jako program ve VB.NET nějak kompilovat nebo exportovat aby se mi někde zjevila? Žádnou takovou možnost jsem nenašel.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A nedáváte jako název souboru relativní cestu místo absolutní? Pokud se snaží otevírat soubor C:\Windows\System32\data.sdf, tak jste asi jako název souboru zadal "Data.sdf".

Dejte tam celou cestu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V tom je problém, zadávám uplnou cestu tak jak jsem ji napsal. Pokat hledám databázi přes Compact, tak ji vidím přesně tam kde má bejt, ale jakmile ji hledám ručně nebo přes "hledání" nikde nejni vidět i s povoleným zobraováním všech, i skrytejch, složek a souboru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A co ta databáze dělá v C:\Windows\System32? Tam nemáte co zapisovat a pokud možno odtud ani nic číst. Databáze tam rozhodně nemá co dělat.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tu tam uložilo samo studio, na nic se mne neptalo a bohužel jsem nenšel kde v Compactu změnit místo uložení :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Visual Studio při zakládání databáze chce znát celou cestu, jsou tam na to i tlačítka.

To je jedno, každopádně databázi přesuňte na nějaké jiné místo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

O přesunutí se snažím celou dobu, bohužel jak píši, databáze tam je pouze pro ten jeden program a jinak ji nevidím a nejde mi v Compactu změnit místo uložení, v celém nastavení tato možnost schází :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co zkusit ve Windows "Zobrazit skryté a systémové soubory"? A pak ji zkusit hledat znovu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Do složky, kde je ta databáze uložena, se dá ručně doklikat přes průzkumníka a pak zkusit databázi okem a kolečkem myši vyhledat. Windows asi naschvál nevyhledávají v systémových složkách.

Ale jak už bylo zmíněno, dal bych si pozor, jestli ze system32 něco mažu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback