Zobrazení dat v gridview po vložení nového záznamu z formview   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

mám jednoduchou intranetovou aplikaci. Jeden z webformů slouží k evidenci HW závad serverů (server. typ prouchy, od, do, odstranil).

Na stránce je GridView pro zobrazení záznamů a FormView pro vložení nového záznamu. Vše naklikáno, jediná řádka kódu je reakce na událost frmNovyZaznam.ItemInserted

a to gvZaznam.DataBind(), jednoduchost sama.

Nějako náhodu jsem klepl na tlačítko Aktualizovat (IE6) a zde je problém.

V GridView přibude nový záznam, naprosto shodný s posledně vloženým,(frmNovyZaznam je v režimu ReadOnly).

Může někodo poradit, kterým směrem pátrat.

děkuje a zdraví, Petr

IIS 5.1 na WXPProf, SQLExpress 2005. ASPNEt2.0

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Záleží, kdy jste tlačítko Aktualizovat stisknul. Pokud jste odkliknul přidání záznamu a pak kliknul na Aktualizovat, tak se poslední požadavek provedl znovu a je jasné, že se záznam přidá dvakrát. I když v takové situaci se prohlížeč většinou zeptá, jestli chcete požadavek odeslat znovu, takže nevím.

A myslím, že volat DataBind je zbytečné, GridView se obnoví sám (tedy měl by).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, děkuji za bleskurychlou a vyčerpávající odpověď, ze které vyplývá , že nejde o chybu, ale o normální chování.

Ten DatBind tam mám proto, aby po vložení nového záznamu došlo k obnovení zobrazení v GridView. Dokud tam nebyl, k obnově nedošlo a tak jsem vlastně došel k tomu tlačítku aktualizovat v IE(odněkud jsem to opsal).

Jestli mohu, přeji úspěšný rok 2008, Petr

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste se podívat, jak přidávám záznamy v posledním dílu tutoriálu ASP.NET na tomto webu, jde to opravdu bez jediné řádky kódu, zkuste FormView a GridView napojit na stejný SqlDataSource a funguje to i když jsou oba dva na stejné stránce.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback