Textbox value   otázka

SQL, ASP.NET/IIS

Dobrý den, mám následující problém. Zobrazuji si tabulku, tady prikladam cast select:

WHERE (Kategorie.IDkategorie = @IDkategorie) AND (Zapas_Datum >= @TextBoxod) AND (Zapas_Datum <= @TextBoxdo)

<SelectParameters>

<asp:ControlParameter ControlID="DropDownList1" DefaultValue="" Name="IDkategorie" PropertyName="SelectedValue" Type="Int32" />

<asp:Parameter Name="TextBoxod" />

<asp:Parameter Name="TextBoxdo" />

</SelectParameters>

Do textboxů zadávám datum,ale bohužel mi to "nevyplivne data", když zadám datum do selectu natvrdo tak to data vyhodí....přitom hodnota textboxu když zadám 1.1.2013 je přesně 1.1.2013...nevím kde je problém :/

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ze strany ASP.NET nevím, ale s podobným problémem jsem se setkal v aplikaci, kde se rovněž v dotazu vyskytovalo datum. Problém byl v tom, že SQL Server očekával datum v jiném formátu, než se předávalo. Toto platí dvojnásob v případě, že parametr @TextBoxod je String (nvarchar). Na 100% to projde ve formátu yyyy-MM-dd HH:mm:ss Ono v ASP.NET není něco jako DateTimePicker?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkoušel jsem to zadat těmato způsoby:

2013-01-01 00:00:00

2013/01/01 00:00:00

1.1.2013

1.1.2013 00:00:00

1/1/2013 00:00:00

1/1/2013

...ale nic z toho nešlo...Když zadám natvrdo do selectu tohle: '1.1.2013' do '1.1.2014' tak mi to vysledek normalne vyhodi...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jakého typu jsou ty parametry SQL dotazu pro předání data?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Datetime....

Zkoušel jsem i...

<SelectParameters>

<asp:ControlParameter ControlID="DropDownList1" DefaultValue="" Name="IDkategorie" PropertyName="SelectedValue" Type="Int32" />

<asp:Parameter Name="TextBoxod" Type="DateTime" />

<asp:Parameter Name="TextBoxdo" Type="DateTime" />

</SelectParameters>

ale nic...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak si upravte ten SQL kód a vložte do něj konverzi na DateTime typ. Ať máte jistotu,že je datum ve správném a očekávaném formátu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To jsme taky dělal, ale nic...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

nemáte svázané parametry SQL dotazu s TextBoxy, do kterých vkládáte data. Místo asp:Parameter použijte asp:ControlParameter jako v případě parametru IDkategorie.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Děkuju!!!Tady byl problém :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback